Москаль оприлюдинив докази отримання Ющенком хабара

7 Червня 2016, 12:47

Голова Закарпатської області Геннадій Москаль оприлюднив документ, який начебто є свідченням політичної корупції президента Віктора Ющенка. Відповідний документ опублікований на сайті Москаля.

«Надаю для ознайомлення громадськості та Національному антикорупційному бюро України узагальнену інформацію про фінансування «Лікарні майбутнього» крупним бізнесом, тодішніми опозиційними політиками та різними фондами. Загальна сума отриманих грошей – 44,5 мільйони доларів і понад 17 мільйонів гривень (у період правління Ющенка курс гривні до долара був спочатку 5, а потім 8 грн.)», – йдеться у повідомленні.

«Крім цих благодійників, була маса інших, у тому числі простих громадян, які загалом теж внесли величезну суму грошей на будівництво розрекламованої Ющенком дитячої лікарні. У результаті немає ні лікарні, ні грошей. Як юрист, я оцінюю ці «благодійні внески» як хабар Президенту України. За який у будь-якій правовій державі екс-Президент був би притягнутий до кримінальної відповідальності й засуджений. В Україні Ющенко по закону Савченко навіть уже б вийшов на волю», – сказано в тексті

Нагадаємо, колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак розповів, що передав до Національного антикорупційного бюро документи, які засвідчують незаконні грошові операції у рамках Партії регіонів на суму $2 млрд. За його словами, серед фігурантів цих матеріалів – посадові особи найвищого рівня, міністри та керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, у тому числі найвищих судових інстанцій.

Згодом голова НАБ Артем Ситник підтвердив отримання документів. Бюро розпочало розслідування за фактом отриманих документів.

Також нагадаємо, голова НАБ розповів, які саме документи передав у бюро генерал Трепак. Ситник попередив про загрозу життю фігурантів записів із «чорної каси» Партії регіонів.