Москаль: нині кримінальні авторитети контролюють цілі області

15 Квітня 2012, 15:35

"Я б сказав, що набагато легше, ніж було при Кучмі та при Ющенкові. Питання в тому, що сьогодні для них – повний рай і повна свобода. Деякі області сьогодні повністю контролюються кримінальними авторитетами, кримінальними угрупуваннями. І це не тільки я кажу", – заявив Москаль.

За його словами, області конртолюються кримінальними авторитетами через голів облдержадміністрацій, мерів міст, голів райдержадміністрацій.

"Це визнав сам президент, коли дав доручення, після поїздки в Запоріжжя, розібратися з кримінальною ситуацією, тому що група кримінальних авторитетів захопила там владу. Таке в Миколаєві, в багатьох інших областях. У Сумах злодій у законі на прізвисько (по-російськи "поганяло") Лєра фактично через своїх підлеглих контролює всю область: губернатора, мера, голів районних державних адміністрацій", – заявив депутат і додав, що такого не було за 20 років незалежності України.

На думку парламентаря, правоохоронні органи не можуть побороти корупцію тому, що система прогнила. "Вся (система – ред.) цілком корумпована. І людина рано приходить на роботу (в міліцію – ред.) з однією метою і цілий день думає, де заробити гроші, а не як навести лад в суспільстві чи навести лад у державі. Тому такий сьогодні контроль, така кадрова політика", – сказав він.

"Я дивився сьогодні статистику: фактично підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю вичерпали себе. Показники впали. Удвічі менші, навіть порівняно з минулим роком", – повідомив депутат. 

За його словами, 90 відсотків усіх корупційних правопорушень, про які складено протоколи органами міліції, пов'язані з порушеннями з боку голів сільських рад і депутатів сільрад. І пов’язані такі порушення з незаконною роздачею землі, видачею фіктивних довідок. "Як правило, це – 90 відсотків усіх справ. Хоча, по ідеї, 90 відсотків цих справ мали б бути на вищих керівників нашої держави", – сказав Москаль.

Як повідомлялося раніше, за словами міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, серед депутатів різних рівнів, які притягалися до відповідальності за корупцію в 2010-2012 роках, більшу частину становлять представники Партії регіонів.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України стала центром боротьби з корупцією.