За словами парламентаря, новий КПК вводить таку систему, що суди та правоохоронні органи будуть завалені справами різного ґатунку, а пріоритети серед них виставлено не буде, як це було раніше.
«Кожна людина може стати заручником нового КПК, якщо вона чимось не сподобалася владі чи начальнику міліції, чи його заступнику, чи прокурору і т.д. Люди стануть заручником судів», – підкреслив Москаль.
За його словами, суди будуть завалені справами, які будуть не розглядатися певний час.
«І ті люди, які потребуватимуть негайної допомоги в судах, чи в міліції чи в прокуратурі, вони просто потонуть разом з усією тією машиною, яка буде переробляти повідомлення, що йтимуть до державного єдиного реєстру і т.д.», пояснив народний депутат.
Він переконаний: від введення в дію нового КПК влада тільки програє, оскільки вже через кілька місяців і правоохоронці, і працівники судової системи, і звичайні громадяни зрозуміють, що цей КПК не може працювати в українських реаліях і тільки погіршує життя.
«Питання стояло в одному, чи буде новим КПК захищений «маленький українець», бо начебто для цього і робилося. Але саме про простого українця у кодексі сказано два рядочки. Від цього, я думаю, влада програє, а не виграє. Бо абсолютно критика цього кодексу не буде зараз, вона буде через 3-4 місяці. Це буде загально-національна критика, коли кодекс почне набирати обертів», – підкреслив політик.
Москаль наголосив, що у такому поспішному введенні КПК президента переконали, але скоро він сам зрозуміє, що це помилка.
«Влада говорила про КПК як про своє досягнення, бо не було інших реформ у державі і, відповідно, не було про що більше говорити. І в цьому переконали президента. Президент був найбільшим лобістом цього законопроекту. Та через три-чотири місяці він отримає бумеранг і почне робити «розборки» у своєму оточенні», – прогнозує Москаль.
Як повідомлялось, радник президента України – керівник Головного управління Адміністрації президента з питань судоустрою Андрій Портнов вважає, що кількість виправдовувальних вироків після вступу в дію нового КПК вже через рік може зрости до 35%.
Європейські експерти відзначають, що в новому КПК враховано найбільш значущі рекомендації, зроблені в ході консультацій українських органів влади з експертами Ради Європи.
Водночас, українські правники виступили з критикою документа.
Нагадаємо, новий Кримінально-процесуальний кодекс набув чинності 20 листопада.
Читайте також: Чим небезпечний новий КПК?