Москаль: МВС перетворилося в головного наркодилера та “кришувальника” наркобізнесу

12 Червня 2013, 08:21

За його словами, про це свідчить затримання цілого ряду працівників міліції, причетних до наркозлочинів.

Депутат наводить приклад:

«Прокуратура Харкова відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст.365 КК України (перевищення влади або службових повноважень) відносно оперуповноважених відділу БНОН Харківського міськуправління внутрішніх справ, капітанів міліції (2 особи) та старших лейтенантів міліції (2 особи).  Вони звинувачуються в тому, що 30 квітня в приміщенні згаданого міськуправління, застосовуючи заходи психологічного впливу, примусили жителя села Затишшя Харківського району гр.Х., 1975 р.н., без постійного місця роботи, зізнатися в незаконному зберіганні наркотичних засобів. Крім цього, з метою заволодіння його автомобілем “Ніссан”, примусили гр.Х. підписати розписку про отримання ним грошей у сумі $6,5 тис. від жителя міста Харкова гр.У. та передачу останньому згаданого автомобіля. Працівників міліції затримано».

За даними депутата, у червні цього року прокуратурою Києва відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст.307 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) відносно молодших помічників начальника військового наряду 2-го та 3-го взводів 8-ї роти 2-го батальйону із забезпечення охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав Північного територіального командування ГУВВ МВС України, двох молодших сержантів. Вони звинувачуються в тому, що займалися збутом наркотичних засобів. У військовослужбовців вилучено 50 г амфетаміну. Обох затримано.

За словами Москаля, такі факти зовсім не свідчать про належний рівень боротьби з наркозлочинами.

«Навпаки, МВС всілякими шляхами намагається відбілити себе, звільняючи заднім числом та за власним бажанням міліціонерів, котрі при погонах торгували наркотиками. Кримінальні провадження відкриваються лише проти того, хто не входив у схему, або не ділився доходами», – зазначив Москаль, додавши, що ті правоохоронці, що входять до корупційних схем, майже не затримуються, не документуються і в жодному разі не притягуються до кримінальної відповідальності.

Як зауважує депутат, одна з найбільших проблем, яка на сьогодні існує в системі МВС, — той факт, що в учбових закладах та багатьох підрозділах МВС є чимало осіб, які самі вживають наркотики.

«Коли таких виявляють, то тихенько відраховують із навчання чи з роботи «за власним бажанням». У подальшому саме з цих звільнених, котрі вступають у змову з діючими міліціонерами, й створюються злочинні угруповання, що займаються  обігом наркотичних речовин під «дахом» МВС», – зазначив він.

Нагадаємо, в коментарі Тиждень.ua координатор Вінницької правозахисної групи, правник Дмитро Гройсман заявив, що з початку дії нового КПК в Україні зменшилася кількість затриманих за розповсюдження наркотиків.