Москаль: Міліція не готова до застосування домашнього арешту

Акценти
25 Листопада 2012, 22:45

"Як цей домашній арешт може бути зараз проконтрольований, якщо держава до цього не готова? Людина під домашнім арештом буде ходити і далі робити серію злочинів. Що сьогодні може міліція протиставити домашньому арешту? Перевірку? Ну так у них сил не вистачить. Людина перевірили, він тут же вийшов через вікно, пішов когось пограбував і назад повернувся". – сказав Москаль.

Він підкреслив, що на реалізацією цієї норми гроші з бюджету так і не виділено. "Що, хіба сьогодні закладені гроші на купівлю електронних браслетів? Хто це буде контролювати? Якщо ми взяли американський зразок про електронні браслети, то де вони закуплені? Поки МВС купляє тільки водомети, кулемети, бронетранспортери, бронежилети», – сказав він.

"Треба створити спеціальну службу, внести зміни до закону про міліцію. На кого ми покладаємо обов'язок контролювати засуджених?", – наголосив Москаль.

Він пояснив, що електронний браслет,  має посилати сигнали на комп'ютер, відтак правоохоронці можуть бачити, чи знаходиться підозрюваний вдома, пересувається, наприклад, в магазин, отримавши їх попередній дозвіл.   "Хто сьогодні це буде робити? Це абсолютний маразм. І тільки сьогодні суспільство починає розуміти, що просто їх надули. Злодія будуть кидати як ту щуку у річку. А якщо цей домашній арешт у селі, чи він живе на якомусь хуторі, то хто це буде контролювати, якщо найближчий райвідділ міліції знаходиться за 100 км? Це повний абсурд. Але він прописаний у цьому кодексі", – підкреслив політик.

Читайте також: Чим небезпечний новий КПК?

Нагадаємо, 20 листопада набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України.

Начальник головного слідчого управління МВС Василь Фаринник раніше заявив, що МВС розпочало проведення тендерів на придбання електронних браслетів, потреба у яких сягатиме до 50 тисяч на рік. З його слів, Міністерство юстиції для закупівлі спецзасобців вже виділило 32 млн. грн.

90