Москаль доповів Порошенку про перші результати боротьби з контрабандою на Закарпатті

5 Серпня 2015, 21:06

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком доповів про перші результати боротьби з контрабандою. Про це інформує прес-служба глави держави.

Петро Порошенко позитивно оцінив роботу, яку розгорнуло нове керівництво області у цьому напрямку. «Хочу привітати вас з першими успішними кроками. Я бачу, що нарешті на Закарпатті наводиться порядок, з'являється ефективна державна влада, нарешті відбувається жорстка координація між силовиками, правоохоронними органами», – сказав він на початку зустрічі відзначивши, що здійснені кроки схвально сприймають не лише мешканці області, а й вся Україна.

Глава держави також звернув увагу на посилення контролю за товарами, які перевозяться через кордон, переміщення громадян. Бачу, що зросли черги на кордонах. За моїм дорученням збільшується присутність прикордонників, направлені сили Служби безпеки України. Повністю довіряю вам, вони знаходяться в тому числі і у вашій координації», – сказав Петро Порошенко.

Президент висловив переконання, що окрім посилення контролю ефективним у боротьбі з контрабандою буде початок роботи спільних пунктів пропуску із країнами, з якими межує Україна на Заході.

Рекомендуємо до прочитання: Порошенко посилив заходи боротьби з корупцією та контрабандою.

За словами очільника Закарпатської ОДА, потік контрабанди на українсько-польському, українсько-словацькому, українсько-угорському кордонах «став повністю».

Також читайте: Москаль розповів, як боротиметься на Закарпатті з контрабандою та лісовою мафією.

Геннадій Москаль повідомив, що задля ефективної боротьби з незаконним обігом підакцизних товарів було проведено спільну нараду за участі представників України, Угорщини, Румунії, Польщі, Словаччини. Як зазначив керівник облдержадміністрації, під час зустрічі українська сторона особливо наголошувала на спільній відповідальності та необхідності об'єднання сил у питанні боротьби з незаконним обігом.

«На наше запрошення приїхали і митники, і прикордонники з суміжних країн. Розмова була дуже принциповою – якщо українські руки передають коробку з цигарками на кордоні, то чиї руки з Румунії, Польщі, Угорщини, Словаччини ту коробку беруть? Давайте будемо бити по руках з обох сторін», – сказав він.

За словами Москаля, за результатами наради першою відреагувала Угорщина – було викрито склади з контрабандою, заарештовано значну кількість угорських митників, прикордонників.

Голова Закарпатської ОДА також звернув увагу Глави держави на питання посилення відповідальності за контрабанду, як діє у інших країнах. Президент відреагував на це повідомленням про те, що внесе до Верховної Ради як невідкладний законопроект про запровадження кримінальної відповідальності за контрабанду підакцизних товарів замість адміністративної, яка є нині.

Як повідомлялося, 15 липня президент Петро Порошенко прибув до Ужгорода, щоб представити нового голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля.

Зазначимо, з 18 вересня 2014 року Москаль очолював Луганську військово-цивільну обладміністрацію.

У нього вже є досвід роботи на посаді голови Закарпатської ОДА, яку він очолював у 2001-2002 роках. Сам Москаль – уродженець сусідньої з Закарпаттям Чернівецької області.