Відразу хочемо відзначити, що кожна побутова комунікація унікальна, оскільки на її будову впливає безліч факторів. Тому ми рекомендуємо скласти індивідуальний проєкт, грамотно підібрати обладнання, продумати послідовність і нюанси монтажу. У цій статті ми розглянемо монтаж системи вентиляції і допоможемо підготувати все необхідне для цієї процедури.
Що таке вентиляція припливу і де її застосовують?
Припливна вентиляція продумується на етапі проєктування будь-якої будівлі у комплексі з витяжними системами. Раніше приплив повітря частіше здійснювався через щілини у вікнах/дверях/перекриттях будівлі. Сьогодні, коли всі будівлі максимально герметичні та енергоефективні, цю роль відіграє спеціальна техніка. Це може бути повноцінна установка припливу, компактний бризер або навіть простий припливний клапан.
Джерело зображень – shop.alterair.ua
Попередньо про монтаж приточної установки
Щоб припливна вентиляція, незалежно від її типу, працювала справно, переконайтеся у справності витяжок. Якщо вони не працюють, припливна вентиляція не вирішить питання задухи та вологості у приміщеннях. Щоб повітря вільно переміщалося між кімнатами, залиште зазор 3-4 см під дверима (над підлогою). Крім цього, важливо грамотно розрахувати мінімальний необхідний повітрообмін в куб м/год, щоб правильно вибрати потужність агрегату.
Влаштування припливних установок
Сьогодні на ринку можна знайти десятки моделей різних цінових категорій та з різним функціоналом. Тому пристрій приладів сильно відрізняється. Однак у більшості випадків припливна система збирається з таких комплектуючих, як:
- Вентилятор;
- Повітряний клапан;
- Нагрівач;
- Системи поглинання шуму та вибрації;
- Фільтри різного ступеня очищення;
- Корпус.
Які бувають установки?
Дивлячись на які характеристики звернути увагу. Наприклад:
- Системи припливної вентиляції розрізняються за функціоналом. Ті чи інші моделі обігрівають/охолоджують/очищають повітря, мають функцію рециркуляції, просунуту автоматику або все одразу;
- Також вентиляцію можна розділити за призначенням та вибрати побутове, корпоративне чи промислове рішення;
- Тип монтажу диктує розташування: є підлогові, настінні та дахові агрегати. Канальні системи дозволяють розподіляти повітря між кімнатами за допомогою повітроводів;
- Тип збирання: є моноблочний або збірний варіант;
- Якщо система нагріває повітря, можна вибрати тип нагрівача — електричний чи водяний;
- Якщо охолоджує, то можна вибрати підключення до чиллера або роботу за принципом кондиціонера.
Як проводиться монтаж вентиляції: етапи робіт
- Свердління каналів у локаціях за проектом, з урахуванням ухилу для захисту від вологи та конденсату;
- Монтаж повітроводу на всю довжину каналу у стіні;
- Кріплення обладнання з інструкції з набору;
- Встановлювати додаткові комплектуючі, якщо це необхідно;
- Монтаж захисних та декоративних панелей;
- Підключення системи вентиляції до мережі;
- Пусконалагоджувальні роботи та введення установки в експлуатацію.
Міфи про вентиляцію
- Приплив свіжого повітря у спліт-системах. Багатьом здається, що холодний приємний потік із кондиціонера — це свіже повітря, практично з «альпійських» вершин. Насправді такий функціонал має лише обмежена лінійка моделей «з підмішуванням свіжого повітря» обсягом до 40 куб.м/год. Цього із дефіцитом вистачає для двох дорослих людей.
- Вентиляційні установки – це царство бактерій. Припливна вентиляція – це можливість відфільтрувати весь бруд, який потрапляє в будинки з провітрюванням через вікна. Якщо ви вчасно проводите обслуговування системи припливної вентиляції, здоров’я мешканців від вентиляції лише виграє.
- Для монтажу вентиляції потрібний капітальний ремонт, а це дорого і складно. Насправді сьогодні є безліч компактних та стильних моделей, встановлення яких відбувається швидко та просто. Так, вам може знадобитися свердління стін, але наслідки робіт можна буде забрати протягом декількох хвилин.