Моніторинг Runet: Звільнення Ходорковского, кредит Україні, прес-конференція Путіна

Світ
23 Грудня 2013, 15:46

ПОМИЛУВАННЯ ХОДОРКОВСКОГО: ДУМКИ ЕКСПЕРТІВ

Міхаїл Ходорковский і його партнер по бізнесу Платон Лєбєдєв засуджені на 14 років ув'язнення за розкрадання нафти. Пізніше обом скоротили термін до 11 років. У 2005 році Ходорковского і Лєбєдєва також засудили на дев'ять років за ухилення від сплати податків. З урахуванням першого терміну обидва фігуранти повинні вийти були на свободу в 2014 році.

Бен Аріс, виконавчий редактор в Москві фінансового видання Business New Europe, вважає, що російський лідер готує країну, на яку буде звернено увагу всього світу напередодні і під час зимової Олімпіади в Сочі:

«Пан Путін хоче показати краще обличчя Росії, заявити:«Ось вона – нова Росія , ми ростемо , ми – зростаюча економічна держава в Європі , і ми хочемо мати справу з вами – на комерційній основі, принаймні» .

Голова представництва Amnesty International в РФ Сергій Нікітін : це «холодний розрахунок циніка». «Актом гуманізму є те , що людина після десяти років мук за гратами протягом одного дня випускається на волю. Але це гуманізм такий – не стовідсотковий. Тому що за ним ми вбачаємо не безхребретництво, не рух душі, а тонкий і холодний розрахунок циніка, який стоїть за всією цією подією».

Станіслав Бєлковський , політолог:Путін втратив почуття небезпеки по відношенню до Ходорковского, він не сприймає його як реального політичного суперника і гравця, він виходить з припущення , мабуть , цілком обгрунтованого , що Ходорковский після виходу з в'язниці витратить певний час на поправку здоров'я за кордоном , а потім стане видатним громадським діячем , але не лідером бригади терористів- бомбістів , які підуть на штурм Кремля.

Директор Центру медіадосліджень УНІК Олександр Морозов: "Що буде робити Ходорковский після звільнення ? "Я говорив про те, що треба почекати. Тому що російська історія влаштована парадоксально. Солженіцин повернувся до Росії і раптом опинився прихильником Путіна. Лимонов сидів. За суворою справою. А зараз він займає "цікаву позицію" відносно Путіна: його ворогів він таврує набагато жвавіше і різкіше, ніж сам режим. Тому поки питання не в тому , чи буде Ходорковский "займатися політикою", а питання в тому: а які його погляди?  Ми про них нічого не знаємо. Немає більш нещадного критика Заходу, ніж Буковський… Якого колись також етапували геть"

ЧОМУ РОСІЯ РЯТУЄ УКРАЇНУ

Москва вклала 15 млрд. доларів в українські цінні папери . Ця сума виділена з Фонду Національного Добробуту (у ньому накопичуються кошти, отримані від високих цін на нафту) .

Експерти не виключають, що виділені 15 млрд. доларів можуть піти на наповнення золотовалютних резервів України.

«Підтримка падаючих режимів – улюблене заняття диктаторів. Російській нації це не потрібно. Все що ми отримаємо у відповідь – ненависть українців за те, що Росія підтримує непопулярний режим Януковича. Керівництву РФ потрібно годувати своїх, а не чужих, щоб не допустити майдан у Москві» – виконавчий директор НДІ історії, економіки і права Ігор Суздальцев .

«Україна змушена активно витрачати свої золотовалютні резерви, оскільки не бажає проводити негативно сприйняту , особливо напередодні президентських виборів на початку 2015 року, населенням девальвацію» , – Григорій Бирг, співдиректор аналітичного відділу Інвесткафе .

«Росія сьогодні не просто підтримала на плаву економіку України, що впевнено рухається до дефолту, вона реально врятувала її цілісність і зміцнила стабільність. При цьому діяла вона так виходячи зі своїх національних інтересів – якби в Києві та його околицях почалася б серйозна заворушка , кордон з Росією стали б перетинати тисячі біженців , нам все одно рано чи пізно довелося б втрутитися, і тоді нинішні начебто великі витрати здалися б копійками» – Політолог і журналіст Борис Межуєв.

"Я категорично вітаю євроінтеграцію України . Я тільки не розумію , чому ми її повинні фінансувати, а не Євросоюз ? Характерно , що Янукович спочатку попросив бабок у ЄС. Ті йому відмовили. Тоді він поїхав до Путіна. Так і бачу діалог між Януковичем та ЄС:

– Дайте 20 мільярдів, тоді підпишу інтеграцію.

– Старий! Навіщо тобі її підписувати? Ти зроби театральну паузу і тобі Путін за це бабки і відвалить. А потім, ти спокійно програєш вибори і твій наступник підписує інтергаціюдо ЄС. Хіба пауза в один-два роки не коштує цих грошей?

– Звичайно варто, ви праві, поїхав до Москви, – написав у Facebook політолог Альфред Кох.

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ ПУТІНА

Блогери обговорили спілкування Владіміра Путіна з журналістами на його щорічній прес – конференції 19 грудня. Питання журналістів до президента були розкритиковані.

Serguei Parkhomenko:  "А знаєте, чому Путін ЗАРАЗ видав історію про помилування Ходорковского? Тому що він зрозумів , що прес -конференція вийшла провальна – порожня і слабка. І вирішив її витягти. Треба віддати йому належне, спосіб витягування придумав непоганий. А взагалі – суто акторський прийом: йдучи за куліси в кінці вистави, показати публіці язик».

Фотоблогер Рустем Адагамов:  «Глава великої держави. Який сором "

Ксенія Собчак: "А тепер не полінувалися , погуглити "прес-конференція Обами" і подивилися якість американської журналістики . І порівняли з цим потоком свідомості"

Sergey Minaev:  У мене двояке враження про цю прес конференцію . З одного боку , якісь клуші несуть постійно нескладний набір слів, " бе мее" , " реформувати реформу" , "глава району все покрав" – деградація професії, ось це все. Але, з іншого боку, вони "своїми словами" переказують речі , які хвилюють їхніх сусідів. Вони про це на кухні говорять в ще більш жорсткій формі.І це якісь страшні у своїй буденності і повній неможливості подолання речі. Така поглинаюча жижа . Люди в ній борсаються , намагаються вирватися , а вона їх чафк чафк . Ось вони і кричать»

egor_mq: хтось помітив, як прес -конференція з журналістами перейшла в пряму лінію з народом? причому люди здається ті ж самі