ЕВРОМАЙДАН: ПОГЛЯД З МОСКВИ
Максім Артем'єв : Повіяло спогадами дев'ятирічної давнини – Майдан і все таке. Виросло нове покоління – ще не встигло розчаруватися , плюс герої старих днів побачили привід підбадьоритися. Для мене ж абсолютно ясно – поки яценюки і луценки будуть каламутити воду, осіняючись образом Тимошенки – толку не буде. Це типу як в Росії коли на Болотній до мікрофона лізли нємцови-рижкови.
Алєксєй Рощін : Наш Вован напевно передав Януковичу свої "ноу -хау" по боротьбі з масовими мітингами протесту, мовляв, " не дрейф, це дурниця, постоять та й розійдуться ! " От і подивимося, чим тепер закінчиться протистояння. У Москві взимку 11-12 рр.. Навальний погрожував, що виведе 1-2 млн. чоловік і викине Путіна з Кремля; У Навального не вийшло – а що зможуть в Києві? Ми теж можемо підглянути "ноу -хау" .
Larisa Korovkina: Я за свободу вибору. Народ України має право вирішувати свою власну долю і так і буде. Але зніміть європейські рожеві окуляри. Все не так просто, все набагато складніше. Все зведеться до того як у Румунії після прийняття її до Європейського Союзу – населення "рвануло" за бугор.
Gennady Miropolsky: Не хочу нагадувати про помилки, але одного разу Ваше "ні" не виправдалося.
Алєксандр Володарскій: Революції не буде. Вже вибачте. Не зараз. Якщо брати приклади з недавньої історії, то зараз має місце щось на зразок "України без Кучми" в полегшеному варіанті. Для здійснення перевороту у опозиції не вистачає політичної волі. У лівих і зовсім немає ні політичного суб'єкта, ні відповідних навичок, ні ресурсів.
РОСІЯНИ ПОЧАЛИ ГІРШЕ СТАВИТИСЯ ДО ВЛАСНОЇ КРАЇНИ
Патріотів в Росії стає все менше. Про це говорять дані дослідження «Левада-центру». Якщо в жовтні 2000 року 77 % респондентів говорили, що вважають себе патріотами Росії, то до жовтня 2013 року їхня кількість знизилася до 69 %. А частка тих , хто себе патріотом не відчуває, збільшилася з 16 % до 19 %.
Думки експертів:
Заступник директора «Левада- центру» Алєксєй Гражданкін: «Блиск патріотизму , який останнім часом спостерігається у держслужбовців вищого рангу, на почуття громадян мало впливає. Люди втомилися від слів про патріотизм, вони не бачать , щоб ці слова підкріплювалися реальною політикою держави» .
Завідувач відділом соціології фонду ІНДЕМ Владімір Рімскій: «У нас – незважаючи на зусилля зверху – не формується і загальна громадянська ідентичність. Ми навіть не можемо зрозуміти, як себе називати. Термін «росіяни» не прижився. На побутовому рівні ніхто себе так не називає. А іншого терміну, який міг би його замінити, немає. Виходить, навіть сказати про себе – як про громадян єдиної країни – не можемо».
Голова Наглядової ради Інституту демографії, міграції та регіонального розвитку Юрій Крупнов: «Патріотизм сьогодні, на жаль , все частіше стає суб'єктом пропаганди та словестних тверджень. Через це багато громадян відчувають розчарування . Вони не можуть ці правильні слова перевести в реальні справи , не бачать реальних справ. Тому головна проблема – розрив між деклараціями і реальністю».
У 2014 РОЦІ НА РОСІЮ ЧЕКАЄ ЕКОНОМІЧНИЙ СПАД
Економіка Росії буде сповільнюватися в 2013-2014 роках сильніше, ніж передбачалося раніше. Про це йдеться в піврічному звіті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Оцінка експертів:
Президент Спілки підприємців та орендарів Росії Андрєй Буніч: «Темпи зростання російської економіки будуть нижче середньосвітових. Це означає, Росія стає відсталою країною. Якщо відкинути близько 40 розвинених країн, плюс ще близько 60 країн , які просто збанкрутували, залишаться 60-70 країн , які вважаються різною мірою розвиваючими. Так от, серед цих 60-70 країн Росія буде займати дуже неважливе місце в нижній половині списку.
Через економічні проблеми у Росії можуть виникнути і геополітичні проблеми. На відміну від більшості країн, що розвиваються, РФ несе на собі тягар геополітики, і з цієї причини їй доведеться напружуватися більше».
Головний науковий співробітник Центру досліджень модернізації Європейського університету Санкт-Петербурга Андрєй Заостровцев: «Прогноз ОЕСР – цілком можливий сценарій майбутнього, який не несе нічого хорошого Росії. Я б, утім, не прив'язував Росію до європейської або світової економіки. У нас трохи інша ситуація на відміну від 2007-2008 років. Ми самі по собі «хороші» , у нас може бути криза – політична чи економічна – насамперед через внутрішні проблеми.
У Росії за останні п'ять років настільки погіршився стан інститутів, що ми цілком можемо скотитися якщо не прірву, то в глибоку яму. Причому абсолютно незалежно від світової кон'юнктури. Саме наш внутрішній стан сьогодні визначає наше майбутнє».