ЕКОНОМІЧНИЙ САМІТ ПЕРЕТВОРИВСЯ НА СИРІЙСЬКИЙ
Саміт "двадцятки", що завершився під Санкт -Петербургом, повинен був стати фінансовим, а опинився, скоріше, сирійським. Росія і США за підсумками саміту G20 у Санкт -Петербурзі не змогли дійти єдиної думки з сирійського конфлікту. Головне питання останніх днів – чи буде завдано по арабській республіці авіаудар – як і раніше залишається відкритим.
На полях саміту відбулася півгодинна розмова між Владіміром Путіним і президентом США Бараком Обамою. Головною темою була Сирія, за словами Путіна зустріч пройшла в доброзичливій обстановці, хоча кожен залишився при своїй думці.
ДУРОВ ЗНОВУ ПІД ПІДОЗРОЮ
Прокуратура скасувала рішення про припинення кримінальної справи,фігурантом якої є засновник соцмережі "ВКонтакте" Павєл Дуров, воно направленее на додаткове слідство.
ДТП сталося 5 квітня цього року недалеко від офісу "ВКонтакте". Водій Mercedes грубо порушив правила дорожнього руху та скоїв наїзд на співробітника ДІБДР. На думку слідства , за кермом автомобіля міг перебувати Дуров, проте прес-служба соціальної мережі запевняла, що засновник "ВКонтакте" завжди пересувається містом пішки.
Пізніше в Слідчому комітеті повідомили про те, що в діях Дурова не вдалося встановити замислу, кримінальне переслідування було припинено "у зв'язку з відсутністю в його діях складу злочину".
РОСІЯНИ БАЧАТЬ ТЕРОРИСТИЧНУ ЗАГРОЗУ З БОКУ КАВКАЗУ ТА ПРИЇЖДЖИХ
За даними ВЦВГД, 10% опитаних вважають джерелом терористичної загрози на адресу російських громадян Кавказу. Стільки ж людей вбачають джерело тероризму в ісламістах, ваххабітах і Аль – Каїді. 7% респондентів бачать в якості можливих терористів «гастарбайтерів, приїжджих, мігрантів».
3% чекають терактів «від Чечні», по 2% – «від не росіян», «від Дагестану», «від країн Близького Сходу». 7 % вважають, що росіянам загрожує тероризмом США .
26% опитаних терористичної загрози на адресу російських громадян не бачать, 15% з відповіддю вагаються .
55% росіян в тій чи іншій мірі вважають, що від нових терактів населення може захистити влада. 43% відзначають поліпшення ситуації у сфері боротьби з тероризмом. При цьому 44% ніяких змін у цій сфері не помітили, а 38 % в якості захисників від тероризму владу не розглядають.
РОСІЯНИ ПРАГНУТЬ СЛАВИ, ВЛАДИ І ОСОБИСТОГО ЗБАГАЧЕННЯ
Такі висновки зробили вчені з Вищої школи економіки. В основі дослідження була гіпотеза про те, що Росія за своєю системою цінностей близька до тих європейських країн, які мають схожий історичний досвід або схожий рівень економічного розвитку . Це посткомуністичні країни і старі капіталістичні держави з нижчим рівнем економічного розвитку – схід і південь Європи.
У росіян один з найвищих рівнів популярності консерватизму в порівнянні з жителями Північної і Західної Європи. Він вищий, ніж у 27 інших країнах. Росіяни не схильні до саморозвитку і самокопання, їм більше характерно самозвеличення. Росіяни також цінують досягнення і владу більше, ніж жителі більшості інших країн, менше цінують доброзичливість та універсалізм.
Сильна сконцентрованність на особистих інтересах не дозволяє росіянам думати про рівність і справедливість , толерантність , природу і навколишнє середовище.