MONEYфест. 10 «фахових» антикризових рішень

27 Вересня 2011, 09:00
  1. .
  2. Конвертувати всю наявну валюту в українську гривню. Її таким чином можна зміцнити. Це правильне рішення, навіть якщо скинути російські рублі. Однак не варто непокоїтись, маючи рублі білоруські. Все, що потрібно, за вас зробила прозорлива влада незалежної Білорусі
  3. За можливості всю наявну гривню розмістіть на депозиті. Якщо у вас на руках білоруські рублі, а клерки банку стверджують, що з цією валютою не працюють відвідайте керівництво й вимагайте заснування рахунку особисто для вас. За жодних обставин не закривайте вже відкриті депозити. Навпаки, пролонгуйте їх. Вклад (особливо довгостроковий, терміном від одного року) найкраща гарантія його примноження і зміцнення надійної, як ніколи, банківської системи країни, континенту, світу.

    Якщо ви підприємець і маєте вільні гроші в касі, їх варто спрямувати на банківський рахунок. Тимчасово вільні кошти доцільно розмістити на депозитах, альтернативоюможе бути купівля облігацій внутрішньої державної позики.

  4. Наявні ювелірні вироби та монетарне золото саме час закласти в ломбард або ж продати Нацбанку. Отриману гривню можна спрямувати, згідно з пунктами 1, 2, 3. Сучасні економічні теорії не розглядають золото та інші дорогоцінності як обігові засоби гроші.
  5. Візьміть валютний кредит. За наявності позичте ще. Як розпорядитися валютою див. пункти 1, 2, 3. Якщо кредитні кошти, конвертовані в гривню, покласти на депозит у тому самому банку, це дозволить йому видати ще кілька позик.

    Кредити основа економічного зростання. Кредит, отриманий у національній валюті, можна перевести у вільноконвертовану.

  6. Підприємцям-платкам ПДВ, які мають законне право на відшкодування, недоцільно вимагати від держави переведення коштів на поточний рахунок. Найкраще щоб їх компенсували в рахунок майбутніх періодів. Довіра коштів держбюджету незалежної України є надійним засобом капіталовкладення. Авторитетний інвестор Воррен Баффет рекомендує сплатити податки авансом на рік уперед.
  7. Політично небайдужі можуть вимагати від уряду ще більшого обмеження експорту (нам самим не вистачає), а також імпорту (самим вистачає). Доцільно підтримати також збільшення зовнішніх позик, особливо для фінансування проектів, пов'язаних із ЄВРО-2012. Авторитетний економіст Дж. Мейнард Кейнс довів, що державні видатки нібито є базою економічного процвітання (ефект мультиплікації).
  8. В умовах кризи підприємці не повинні вимагати від партнерів стовідсоткової передоплати. У випадку дефіциту обігових коштів можна взяти кредит, в ідеалі прив'язати його вартість до динаміки цін на золото.
  9. Допоможіть сусідам узяти кредити як поручителі. Роботодавець може зробити те саме для найманих працівників.

читати ще