Молодіжне виховання в РФ: мілітаризм, платні «виїзди на картоплю» та пропутінський культ

2 Червня 2015, 19:52

Свято дітей в окупованому Криму: збирання автоматів та малюнки зброї на асфальті

В анексованому Севастополі 1 червня, окрім інших «святкових заходів», приурочених  до Дня захисту дітей, пройшли змагання зі збору автоматів на швидкість. Крім цього, діти присідали, віджималися та малювали на асфальті зброю.

Мілітаризм з «дєтсада» по-ростовськи

13 травня в Ростові-на-Дону пройшов парад «дитячих військ, в якому взяли участь понад 600 дітей віком від чотирьох до десяти років.

Перед ветеранами Другої світової війни пройшли строєм одягнені у форму різних видів військ вихованці дитячих садків та шкіл.

Подібний захід у місті під керівництвом підполковника пройшов уже вшосте, кожен «підрозділ» (садочки «Теремок», «Колокольчик», «Звездочка» та ін.) продемонстрував свій прапор та девіз.

Загалом в Ростовській області нараховується понад 400 патріотичних організацій і клубів, до яких входять понад тисяча осіб.

У місті щороку проходить низка патріотичних акцій – фестиваль патріотичної пісні «Гвоздики Отечества», масовий забіг «Ростовское кольцо» (присвячений пам’яті загиблих у Другій світовій війні), акції «Мы – граждане России!», «Удели внимание ветерану» та ін.

Крім цього, у школах учителі читають тематичні лекції з виховання, діти проходять уроки мужності, а в дитсадках створені інформаційні куточки з текстами російської конституції та державною символікою. Також діють громадські організації і військово-патріотичні профільні табори «Юный летчик», «Юный моряк», «Защитники отечества» та ін.

Патріотичні табори: діти зубритимуть історію РФ та шукатимуть рештки радянських солдатів

Російське військово-історичне товариство в травні заявило про намір створення в анексованому Криму патріотичного табору, розрахованого на 5 тис. дітей.

У товаристві наголошують, що перебування в таборі «кожній дитині потрібно буде заслужити –  наприклад, гарним навчанням або успіхами у вивченні історії». Передбачається, що діти будуть вивчати історію Російської державності та Збройних Сил, традиції військової етики, а також пройдуть загальнофізичну, тактичну, вогневу, стройову і медичну підготовку.

У військово-патріотичних таборах РВІО під назвою «Я – Громадянин і Захисник Великої Країни!» проводять канікули діти від 12 до 18 років. Вони живуть у наметах, вивчають різні військові дисципліни, стрибають з парашутом, беруть участь у пейнтбольних баталіях.

У військово-історичному таборі «Волховський фронт» діти спільно з фахівцями під час зміни будуть проводити пошукові роботи з розшуку останків радянських воїнів, які не були поховані у роки війни.

Нові трудові табори: «виїзд на картоплю« стане добровільним

У січні у Федеральному агентстві у справах молоді повідомили, що найближчим часом  Росмолодь і Мінсільгосп підпишуть угоду про співпрацю. Сучасним підліткам запропонують відвідати ферму чи агропромисловий комплекс. Водночас молоді обіцяють, що інноваційні трудові табори відрізнятимуться від радянських «виїздів на картоплю». Поїздки будуть добровільними, а також «хлопці та дівчата матимуть унікальну можливість не тільки підзаробитися, а й познайомитися з природою та пам’ятками культури інших регіонів».

Пропагандистські форуми на базі «Сєлігєра»

Навесні у Россмолоді оприлюднили інформацію про скасування «Сєлігєра», всеросійського молодіжного форуму, який проводився біля однойменного озера в Тверській області з 2005 року. Однак категоричну відмову від заходів швидко заперечили, пояснивши трансформації тільки зміною назви та формату заходів. Як пообіцяли, на тій самій території біля озера буде організований «Форум-парк». Передбачається, що нова кампанія буде спрямована на навчальну тематику форумів.

До того ж тепер замість одного «Сєлігєра» в Росії цього літа з’явиться кілька форумів у різних регіонах країни, найбільшими серед яких стануть «Територія смислів» у Владимирській області й «Тавріда» в Криму.

Зауважимо, що на «Сєлігєрі» щоліта цілеспрямовано «патріотично виховували молодь», традиційно проводилися тематичні зміни, влаштовувалися зустрічі з політиками і громадськими діячами, зокрема, на форум зачащали Владімір Путін та Владімір Жиріновскій.

На заходи діти одягали майки із зображеннями Путіна, виходили з транспарантами, викрикували патріотичні речівки. А найбільш агресивна частина пропутінської тусовки «Сталь» під час одного з форуму придумала різні інсталяції «про ворогів Росії», наклеювала свастику на портрети деяких правозахисників.

На форумі навіть якогось разу збудували боксерський ринг, прикрашений великим плакатом «Бойцовский клуб имени Владимира Путина», а до молоді на повітряній кулі спустився депутат Владімір Чуров.

У ЗМІ не раз відзначалося, що політичні дискусії і питання на «Сєлігєрі» зазвичай сфабриковані,  а під час політичних дискусій модератори завжди добре знають, кому давати мікрофона, кому – ні.

 

Також зауважимо, що згідно з новою програмою «Патріотичного виховання громадян РФ на 2016 – 2020 роки» планується створення «науково обґрунтованого моніторингу рівня патріотичного виховання громадян».

Влада хоче «збільшити кількість опублікованих і рецензованих у наукових виданнях дослідницьких робіт з проблем патріотичного виховання».

Як повідомлялося, на просування російської мови за кордоном РФ дає 2 млрд руб.

Рекомендуємо до прочитання: Даце Мелбарде: «Одна із цілей російської пропаганди – послабити відчуття патріотизму».