Молдова залишається лідером регіону у сфері євроінтеграції

30 Листопада 2012, 08:17

Ці дані були оприлюднені вчора у Стокгольмі на форумі громадянського суспільства "Східного партнерства", пише "Коммерсант-Украина".

Відставання України не викликало дискусії учасників, при цьому експерти підкреслили високі показники Грузії і той факт, що Тбілісі може завершити переговори про угоду про асоціацію до Вільнюського саміту (листопад 2013 року).

Тим часом Кишинів продовжує отримувати знаки уваги і від офіційного Брюсселя. Спеціальним гостем на відкритті форуму в Стокгольмі стала заступник глави МЗС Молдови, куратор європейського напрямку Наталія Герман, а право провести наступний форум громадянського суспільства "Східного партнерства" надали Кишиневу.

"Ми станемо першою країною-не членом Євросоюзу, яка приймає форум. Ми сприймаємо це як визнання наших зусиль і нашої ролі у "Східному партнерстві", – заявила Герман. – Я думаю, що ми прийняли всю критику і всю підтримку, і саме це привело до нашого прогресу ".

Нагадаємо, на форумі "Східного партнерства" 2011 року в Познані були вперше оприлюднені дані, що підтверджують втрату Україною лідерства у сфері європейської інтеграції.