Молдова розглядає можливість участі у будівництві LNG-терміналу в Україні

5 Лютого 2012, 11:51

За його словами, нині уряд Молдови вивчає можливість приєднання до українського проекту будівництва в Одесі LNG-терміналу для поставок скрапленого газу.

«Є й інші проекти, де можлива кооперація з українською стороною. Ще раз повторю: забезпечення енергетичної безпеки наших країн – це спільне завдання Кишинева і Києва», – зазначив молдавський прем'єр.

Як повідомлялось, Україна проводить консультації з Туреччиною з технічних питань проходження танкерів-газовозів до майбутнього LNG-терміналу через Босфор.

Нагадаємо, 16 листопада 2011 року під час ХІІ Всесвітнього LNG-саміту (The World LNG Summit), Україна вступила до Всесвітнього LNG-клубу. у вересні компанія Socoin (Іспанія) виграла тендер на розробку техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) будівництва в Україні морського терміналу з приймання скрапленого природного газу (LNG-терміналу).

Потенційними місцями розташування терміналу є 5 майданчиків: наземний LNG-термінал – майданчик біля Одеського припортового заводу в районі порту «Южний» (Одеська область), наземний LNG-термінал – майданчик біля нафтового терміналу ОАО «Укртранснафта» в районі порту «Южний»; наземний LNG-термінал у районі м. Очаків (Миколаївська область); наземний LNG-термінал у береговій зоні Березанського лиману (Миколаївська область); офшорний LNG-термінал у районі м. Одеса (у відкритому морі). Майбутній LNG-термінал в Україні не «конфліктуватиме» з проектом AGRI (проект з доставки азербайджанського газу в Європу через чорноморське узбережжя Грузії, де газ зріджуватиметься і танкерами морем буде доставлятися до Румунії і далі до Західної Європи).