Молдова потребує хороших взаємин з РФ – Додон

22 Лютого 2019, 10:31

Президент Молдови ігор Додон 21 лютого заявив, що країна потребує хороших відносин з Росією на тлі невизначеності щодо майбутнього Європейського Союзу.

 

У інтерв'ю Associated Press він зазначив, що Молдова залежить від Москви в енергетичному та експортному плані, а також у зв’язку з потребою вирішення замороженого конфлікту в проросійському Придністров'ї.

 

 Додон заявив, що Молдові потрібен відкритий російський ринок для молдовської продукції та енергоресурси. Крім того, за його словами, не слід забувати про "понад 500 тисяч наших громадян у Росії".

 

Не відкидаючи також зв’язків з ЄС, куди зараз надходить 70% молдовського експорту, Додон підкреслив невпевненість щодо майбутнього і розвитку Євросоюзу.

 

"Я не знаю, що буде з ЄС через 10-15 років. Чому ми повинні встановлювати цілі і давати обіцянки?" – сказав він, вказуючи на запланований Brexit та зростання антиєвропейських настроїв у деяких державах-членах ЄС.

 

Нагадаємо, 22 червня Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію про виведення російських військ з території Молдови. 

 

Згодом президент Додон заявив, що голосування в Генасамблеї ООН щодо Придністров’я стало черговим "антиросійським демаршем" уряду. 

 

Раніше міністр оборони України Степан Полторак заявив, що російські війська, які перебувають на території Придністров’я, є загрозою і для України, і для Молдови.