Молдова планує підписати угоду про асоціацію з ЄС у листопаді 2013 року

30 Листопада 2012, 10:32

Про це в інтерв’ю газеті «Коммерсант-Украина» заявила керівник молдовської переговорної групи, заступник міністра закордонних справ і євроінтеграції Молдови Наталя Герман.

Так, на питання про те, коли Молдова планує завершити переговори щодо угоди про асоціацію між Молдовою та ЄС, Герман зазначила: «Наші плани – завершити переговорний процес до квітня-травня. А на саміті ми хотіли б уже підписати угоду – думаю, це буде можливо».

На запитання про технічну обробку документу, яка у випадку з Україною зайняла дуже багато часу, Герман пояснила: «Обсяг документа в нашому і у вашому випадку приблизно однаковий. Наші співрозмовники в Брюсселі посилаються на досвід України, де технічна звірка зайняла три-чотири місяці. Але ви все-таки були першими, тепер процедура краще відпрацьована».

«Всі технічні процедури можна завершити до вільнюського саміту, була б на те політична воля Євросоюзу. З нашого боку така воля є», – підкреслила вона.

Разом з тим, Герман повідомила, що Молдова планує до саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі, тобто до листопада 2013 року, завершити імплементацію плану дій візової лібералізації.

«У нас є всі підстави вважати, що це відбудеться, оскільки ми почали виконувати другу фазу ще в лютому 2012 року, не чекаючи офіційного рішення ЄС», – зазначила вона.

«Підкреслю, мова йде тільки про те, що повинна зробити Молдова. Але рішення про те, чи зможуть молдовські громадяни їздити в ЄС без віз, залежить не від нас, а від рішення Європейської ради. Тому спрогнозувати терміни фактичного скасування віз неможливо», – сказала Герман.

Нагадаємо, у жовтні Рада ЄС підтвердила, що Молдова завершила виконання першої фази плану дій візової лібералізації і переведена на фінальну, другу стадію.

Як повідлялося, за даними індексу «Східного партнерства», вимірюваного експертним консорціумом, лідером регіону в сфері євроінтеграції вже другий рік залишається Молдова.

98