Могильов вважає, що у провалі спецоперації в Одесі винен Луценко

5 Жовтня 2011, 16:26

Про це міністр сказав, виступаючи у Верховній Раді під час парламентських слухань "Про реформування системи органів Міністерства внутрішніх справ і впровадженні європейських стандартів".

Міністр підкреслив, що в останні роки значно погіршилася підготовка спецпідрозділу МВС "Беркут", співробітники якого і проводили в Одеській області операцію із затримання підозрюваного в замовлених вбивствах росіянина Аслана Дикаєва.

"У 2005 році, коли до керівництва міліції прийшли "фахівці", в липні наказом № 352 в підрозділах "Беркут" ліквідували штурмові підрозділи і вилучили всю серйозну зброю, вибухівку, гранатомети і під цією революційною війною зробили з "Беркута" ППС", – сказав міністр.

Він додав, що протягом цих років співробітники "Беркута" перестали навчатися проведенню подібних спецоперацій, що в результаті і призвело до неготовності ситуації, що сталося під Одесою.

"А штурм, який проходив в Одесі (будівлі, в якій перебували підозрювані), – ми по крихтах збирали те озброєння, яке необхідно для проведення такої спецоперації. Це основна причина цього", – підкреслив міністр.

Зараз Могильов завершив свій виступ у парламенті.

Нагадаємо, у ніч на 30 вересня 2 міліціонери загинули і 4 були поранено в перестрілці з громадянином Росії в Одеській області. Ті, хто стріляв у міліціонерів, зникли з місця подій.

1 жовтня у ході спецоперації міліціонери ліквідували 2 підозрюваних. Ще одному – вдалося втекти, однак згодом правоохоронці встановили його особу і поширили його фото.

Згодом МВС повідомило про затримання ще 5 спільників російських кілерів.

МВС відсторонило від виконання обов'язків заступника начальника Головного управління МВС в Одеській області-начальника кримінальної міліції Олексія Хлівного на час проведення розслідування операції з ліквідації підозрюваних в убивстві міліціонерів в області.