«За роки незалежної України на депортовані народи було виділено близько 1,5 млрд грн з бюджету країни. 1,5 млрд на 250 тисяч осіб – це досить велика сума. Однак левова частка цього грошового потоку, за підрахунками Рахункової палати, пішла в нікуди. Наприклад, в акті Рахункової палати зазначено, що немає ні об'єктів, ні документів, що підтверджують вкладення цих грошей в реальні проекти», – заявив Могильов.
За його словами наразі порушено кримінальні справи, кілька осіб притягнуто до відповідальності, «але фінансові потоки пішли в чиїсь кишені, а особи, які були причетні – розчинилися невідомо де».
«Але сьогодні ми нормалізуємо ці грошові потоки і виводимо їх в чисту і прозору гавань. Щоб було зрозуміло, як це все відбувається. Звичайно, окремим діячам це не подобається і наведення порядку в цій сфері викликає дикий опір. Для них економічна складова починає втрачати свою привабливість і це викликає шум і ажіотаж», – сказав Могильов.
«Сьогодні основний напрямок цього удару перенесено на закордонні посольства, на впливові сили в Європі, де розповідають, що у нас відбувається щось погане. Ми з цього питання готові полемізувати», – додав він.
Він також заявив, що протягом 20-ти років основний потік коштів розподілявся «під егідою певних кримсько-татарських політичних діячів».
«Саме ці діячі були учасниками цих заходів. Приміром, один з банків, через який проходили всі платежі по лінії депортованих. По цьому банку порушили кримінальну справу, а одним із засновників його був Фонд Крим, головою якого були представники відомого політичного формування», – сказав Могильов.
Нагадаємо, 12 березня Могильов заявив, що Меджліс кримськотатарського народу перебуває поза правовим полем України.
Між тим, парламентський Комітет з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин висловив занепокоєння загостренням відносин між урядом Кримської автономії та Меджлісом кримськотатарського народу.