Могеріні заявила, що ЄС не має проблем із продовженням санкцій проти Росії

14 Грудня 2015, 11:35

Перешкод політичного рівня щодо продовження режиму обмежувальних заходів Євросоюзу проти Росії немає, рішення буде прийнято цього тижня на саміті ЄС. Про це заявила високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріка Могеріні перед засіданням Ради Євросоюзу із закордонних справ у понеділок у Брюсселі.

"Якщо міністри захочуть обговорити питання щодо Росії – це також не є проблемою для мене. Але, як я розумію, це питання буде на розгляді Європейської ради цього тижня. Щодо санкцій відносно Росії, це буде на розгляді Європейської ради. Як я це вбачаю, я не маю великої проблеми щодо цього для країн-членів – ухвалити політичне рішення", – сказала Могеріні.

За порядком денним засідання, у понеділок глави МЗС країн членів обговорять ситуацію в Україні та інших країнах «Східного партнерства», боротьбу з тероризмом, ситуації у Лівії та Іраку. Також у понеділок Євросоюз відновить переговори про вступ з Туреччиною та розпочне цей процес із Чорногорією.

Як повідомлялося, 10 грудня агентство AFP з посиланням на власне джерело повідомило, що постійні представники країн Євросоюзу відклали розгляд питання про продовження санкцій проти Росії через позицію Італії. Згодом у МЗС Італії спростували інформацію про блокування санкцій проти РФ.

11 грудня Верховна Рада України звернулася до парламентів іноземних держав, Європейського Парламенту та міжнародних парламентських асамблей із закликом про продовження і посилення санкцій проти Російської Федерації за організацію терористичних актів в Україні. 

Нагадаємо, термін дії нинішніх санкцій проти РФ завершується 31 січня 2016 року. Раніше стало відомо, що лідери ЄС розглядали три варіанти продовження санкцій: на рік, на півроку або на три-чотири місяціНа саміті G20 керівництво ЄС запевнило Росію, що санкції діятимуть до повного виконання мінських угод.