Могеріні прокоментувала можливість зняття санкцій із РФ в обмін на співпрацю в Сирії

20 Грудня 2015, 18:33

Європейський союз не стане переглядати санкції проти Росії тільки в обмін на співпрацю з РФ у врегулюванні сирійського конфлікту. Про це в інтерв'ю виданню Corriere della Sera заявила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.

«В останній рік ми ведемо діалог з Росією щодо Ірану, Сирії, Лівії, імміграції, клімату. В інтересах Європи працювати з Росією щодо пріоритетних питань, але це не привід для обміну з питань санкцій», – заявила Могерини.

За її словами, це не означає, що санкції, які були введені проти Росії через ситуацію на Донбасі, будуть збережені назавжди. Але, як зазначила Могеріні, їх зняття повністю залежить від виконання мінських угод.

«Росія і бойовики в Донбасі не виконали все, що зобов'язалися виконати, так само як і українська сторона досі не виконала повною мірою всі пункти домовленостей», – додала вона.

Нагадаємо, 18 грудня постійні представники країн Євросоюзу погодили продовження санкцій проти Росії до кінця липня 2016 року. Остаточне рішення щодо санкцій оприлюднять у понеділок, 21 грудня, якщо жодна з держав не змінить свою позицію і не висловить заперечення у письмовій формі.

Зазначимо, термін дії нинішніх санкцій проти РФ завершується 31 січня 2016 року. На саміті G20 керівництво ЄС запевнило Росію, що санкції діятимуть до повного виконання мінських угод.