Моґеріні вирішила скликати позачергове засідання Комітету з питань безпеки через погрози КНДР

12 Серпня 2017, 12:45

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Євросоюзу Федеріка Моґеріні ініціювала позачергове засідання Комітету з політичних питань і питань безпеки через ситуацію з КНДР. Про це повідомляється  на офіційному сайті ЄС.

Згідно з повідомленням, Моґеріні провела переговори в Манілі в рамках Регіонального форуму АСЕАН з міністром закордонних справ Кореї Кан Кун-ва, Державним секретарем США Рексом Тіллерсоном, міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим, міністром закордонних справ Китаю Ван І, міністром закордонних справ Австралії Джулі Бішоп і міністрами закордонних справ країн АСЕАН.

Після переговорів Моґеріні вирішила скликати позачергове засідання Комітету з питань політики і безпеки в понеділок, 14 серпня, для обговорення можливих подальших кроків щодо ситуації в КНДР.

Нагадаємо, 28 липня Північна Корея запустила чергову ракету, яка впала в територіальних водах Японії. Наступного дня КНДР провела ще один запуск міжконтинентальної ракети Хвасон-14.

У відповідь Рада безпеки ООН одноголосно проголосувала за проект резолюції щодо посилення санкцій відносно Пхеньяну. Влада Північної Кореї назвала посилення Радою безпеки санкцій "терористичним актом" і пригрозила ООН "фізичними діями" у відповідь.

Президент США Дональд Трамп попередив Північну Корею, що Вашингтон відреагує на нові загрози "вогнем і люттю".

Згодом у Північній Кореї заявили, що вони "готові вести тотальну війну, якщо Вашингтон почне превентивну війну проти КНДР". Так, Збройні сили КНДР розглядають можливість нанесення ракетних ударів в районі острова Гуам, де знаходяться військові бази США. Президент США Дональд Трамп заявив, що Північній Кореї слід "дуже, дуже нервувати", якщо вона що-небудь зробить американській базі на острові Гуам.