Нову технологічну модель військового спорядження ― плитоноску Rarog MPC (Modernised Plate Carrier) презентувала компанія Rarog Tactical Gear. Військове спорядження розроблене конструкторами заводу Rarog у тісній взаємодії із досвідченими бійцями ЗСУ.
Створена з урахуванням сучасних вимог і протестована в лабораторних умовах і на полігоні на відповідність стандартам ДСТУ 8782:2018 і Stanag 2920, плитоноска МРС ― не просто базовий елемент спорядження, а перспективна модульна система, яку можна доповнювати новими модулями і балістичним захистом.
Погодьтеся, що модульність як основна риса сучасного військового спорядження вже довела свою зручність і надійність. Адже система може задовольнити всі потреби власника, коли він сам вирішує, які модулі для локального захисту йому потрібні, які бронеплити і підсумки. Саме він, боєць Сил Оборони, перебуваючи на будь-якій ділянці фронту, виконуючи поставлені завдання у лісі, в полі чи у середмісті, може скомпонувати спорядження на власний розсуд, підбираючи за формою і габаритами все необхідне..
Тобто перед нами своєрідний конструктор для військових: посилена каркасними камербандами конструкція, зручна посадка і маса можливостей для персоналізації ― від зміни фурнітури і бронеплит до встановлення додаткового балістичного захисту.
Тож три основні риси плитоноски Rarog MPC:
- гнучкість регулювання фурнітури ― можна встановлювати за бажанням і саме там, де зручно;
- варіативність балістичного захисту, зокрема ― у камербандах і у плечах можна кріпити і легко знімати додатковий захист за потреби;
- продумана система часткового розвантаження.
Але ж це іще не все.
Головні переваги плитоноски Modernised Plate Carrier
- Каркасні камербанди. Посилена конструкція з використанням надміцного та легкого композитного матеріалу Curv®. Камербанди можуть бути укріплені балістичним захистом ― меншої чи більшої площі. Балістика виконує дві ролі ― захист, каркас тримає форму і забезпечує розвантаження плечей.
- Знімна система швидкого скидання, яку можна легко замінити чи зняти у польових умовах без додаткових інструментів і навіть без зайвих рухів. Ручка на камербандах спереду під платформою ― якщо смикнути, камербанд розкриває плитоноску. Зверху, на плечах м’які швидкоскиди, за які треба просто потягнути ― і плече розкривається. Швидкоскиди можна поставити на обидва плеча або тільки на одне, залишивши друге м’яким для вкладки зброї. Пропонуються три генерації швидкоскидів: стропа, Looк і також найбільш сучасний спосіб ― магнітний, що діє елементарно швидко: дві пластинки просто легким рухом роз’єднуються.
- Регульована передня платформа. Обладнана Velcro передня платформа регулюється за висотою на три положення, верхні стропи лямок заходять усередину, підвищуючи міцність конструкції. Нижня частина платформи призначена для кріплення магазинів і обладнана системою Molle.
- Високі силові показники. Силові лямки ― зі стропи, обгорнуті демпфером, тобто бронеплита обгортається знизу балістикою з камербанду, а зверху ― стропою і демпфером. Це зміцнює силові показники: демпфер облягає плече і запобігає дискомфорту при носінні.
- Додатковий захист. Плечі і камербанди можна доукомплектувати балістичним захистом. Враховуючи, що кріплення на велкро, балістику можна регулювати і по глибині, і по висоті. Якщо балістичний захист стає непотрібним, він дуже швидко і легко знімається.
- Сумісність зі стандартними плитами ― (розмір М) 25х30.
Начебто нічого аж надто оригінального, та все ж виріб дуже технологічний ― комфортний, надійний у захисті і зручний за можливостями компонувати його під себе та під свої завдання.
І водночас це переконливий доказ майстерності українських виробників, для яких головним орієнтиром є військовий ― боєць, захисник України, чиє життя треба зберегти. Тож Rarog Tactical Gear створює якісне та зручне екіпірування, яке відповідає місії ЗСУ ― бути надійним захистом.