ММК ім. Ілліча заявляє про домовленість із «Метінвестом» про поставки залізорудної сировини до 2035

25 Червня 2010, 15:18

Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча (Маріуполь, Донецька область) заявляє про укладення домовленості з групою «Метінвест» про поставки комбінату залізорудної сировини строком на 25 років, тобто до 2035 року.

Про це сказано в повідомленні ММК ім. Ілліча.

Зі слів генерального директора меткомбінату Володимира Бойка, конфлікт про належність компанії «Ілліч-сталь» (володіє 90,41% акцій комбінату) практично завершено на користь теперішнього керівництва і власників меткомбінату.

«Думаю, що не останнім був і той факт, що їм (компаніям, які претендують на акції «Ілліч-сталі») стало відомо про умови укладеного між комбінатом імені Ілліча і «Метінвестом» довгострокового, на двадцять п’ять років контракту на поставку комбінату концентрату, коксу і руди», – наводяться в повідомленні його слова.

Також, на думку Бойка, на ситуацію вплинула позиція керівництва країни, яке висловило підтримку ММК.

«Вирішення ситуації стане простим: у нас «повели» акції, перерахувавши нам за них якісь гроші – ми повернемо ці гроші, а акції повернутися їх законному власникові», – сказав гендиректор.

Він додав, що на рішення другої сторони конфлікту погодитися на переговори з керівництвом меткомбінату вплинули загальна економічна ситуація на підприємстві, за якої збитки від його роботи можуть досягти мільярдних сум; напруженість із погашенням багатомільйонного боргу уряду з повернення ПДВ; імовірність виплати штрафів за недотримання укладених, зокрема і з «Метінвестом», домовленостей.

Як повідомляло агентство, у червні Бойко заявив, що ММК ім. Ілліча веде переговори з «Метінвестом» про об’єднання, «Метінвест» же підтвердив переговірний процес із керівництвом комбінату про можливість співробітництва й об’єднання зусиль для подолання наслідків світової фінансової кризи.

26 травня компанії Formigos Holdings і Rewein (обидві – Кіпр) заявили про опосередковану купівлю російською фінансово-промисловою групою 100% акцій компанії «Ілліч-Сталь».

28 травня Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку підтвердила купівлю компаніями Emorsa Ltd, Liberani Co. Ltd, Rewein Ltd, і Formigos Holdings Ltd (усі – Кіпр) по 25% акцій «Ілліч-Сталі».

ММК імені Ілліча заявив про те, що брокер інвестиційної компанії «GPI – Капітал» (Київ) Сергій Веліканов без узгодження з поручителем оформив продаж 100% акцій «Ілліч-Сталі» за дорученням, виданим на персоніфікацію акцій і розподіл державного пакета акцій між орендарями зі збільшенням їхніх часток.