Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна. Повний переклад повідомлення суду

17 Березня 2023, 18:10

Сьогодні, 17 березня 2023 року, Друга Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду («МКС» або «Суд») видала ордери на арешт двох осіб у контексті ситуації в Україні: пана Владіміра Владіміровіча Путіна та пані Марії Алєксєєвни Львової-Бєлової.

Пан Владімір Владіміровіч Путін, дата народження 7 жовтня 1952 року, президент Російської Федерації, може бути відповідальним за воєнний злочин незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації (відповідно до статей 8(2)(a)(vii) та 8(2)(b)(viii) Римського статуту). Злочини могли відбутися на окупованій території України принаймні з 24 лютого 2022 року. Існують розумні підстави вважати, що пан Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини, (i) через вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими та/або за посередництва інших (стаття 25(3)(а) Римського статуту), і (іі) через його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчиняли дії або допускали їх вчинення, і які перебували під його ефективним контролем і керівництвом відповідно до [принципу] відповідальності вищого керівника (стаття 28(b) Римського статуту).

Пані Марія Алєксєєвна Львова-Бєлова, дата народження 25 жовтня 1984 року, Уповноважений з прав дитини в Адміністрації президента Російської Федерації, може бути відповідальною за воєнний злочин незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переселення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації (відповідно до статей 8(2)(a)(vii) та 8(2)(b)(viii) Римського статуту). Злочини могли відбутися на окупованій території України принаймні з 24 лютого 2022 року. Існують розумні підстави вважати, що пані Львова-Бєлова несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини через вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими та/або за посередництва інших (стаття 25(3)(а) Римського статуту).

Читайте також: Британський історик: Побувавши в Україні, я зрозумів, що найбільшою загрозою для «русского мира» є не Захід, а сам Путін

На підставі клопотань прокуратури від 22 лютого 2023 року, Друга Палата попереднього провадження визнала, що є розумні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих територій України до Російської Федерації на шкоду українським дітям.

З метою захисту потерпілих і свідків, а також для убезпечення розслідування, Палата визнала ордери таємними. Однак, пам’ятаючи про те, що дії, про які йдеться в даній ситуації, можуть тривати, і що обізнаність громадськості про ордери може сприяти запобіганню подальшому вчиненню злочинів, Палата вважає, що в інтересах правосуддя дозволити Секретаріату публічно оприлюднити існування ордерів, імена підозрюваних, злочини, на підставі яких видано ордери, і види відповідальності, визначені Палатою.

Вищезазначені ордери на арешт видано за поданими прокуратурою 22 лютого 2023 року клопотаннями.

Автор:
Тиждень