Міжнародні спостерігачі CIS-EMO відзначають недоліки у проведенні виборів в Севастополі

7 Липня 2013, 16:53

За їхніми словами, цілий ряд виборців звертався до спостерігачів зі скаргами про складність знаходження місць для голосування. Поширені випадки розміщення інформаційних табличок з номером виборчої дільниці у незручних місцях (на підвіконнях за склом вікон), коли неможливо визначити номер дільниці.

«У Гагарінському районі на дільниці № 850056 мав місце випадок відмови у видачі бюлетеня виборцю, який мав на руках запрошення для участі в голосуванні і який був раніше в попередньому списку виборців, але виявився не відмічений в остаточному списку», – сказано в повідомленні.

Спостерігачі також відзначають, що на дільниці № 850058 член виборчої комісії намагалася вплинути на дії спостерігачів і перешкодити фотографуванню.

«На більшості дільниць, які відвідали спостерігачі CIS-EMO, відзначається недостатня кількість спостерігачів від кандидатів. На ряді дільниць зареєстрований один і той же чоловік в якості спостерігача від кандидата Дмитра Білоцерківця. Крім того, на дільницях присутні представники Міжнародної правозахисної громадської організації «Континент», адреса керівництва якої, зі слів представників цієї організації, збігається з адресою штабу Партії регіонів», – наголошують у повідомленні.

Крім того, міжнародні спостерігачі CIS-EMO відзначають слабку активність виборців.

«На цей момент міжнародними спостерігачами не виявлено суттєвих порушень, що заважають ходу голосування», – додають у повідомленні. 

Як повідомлялося, сьогодні у 224-му окрузі Севастополя відбуваються проміжні вибори народного депутата.

За мандат боряться 11 кандидатів – зокрема, президент групи компаній «Смарт-холдинг» (Київ) Вадим Новинський, який зареєстрований як самовисуванець, однак заявив про готовність приєднатися в парламенті до Партії регіонів; єдиний кандидат від опозиції, висунутий партією УДАР – Дмитро Білоцерківець та висуванець Компартії Василь Пархоменко.

Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію 12 кандидатів у зв’язку з поданими ними заявами про відмову балотуватись.

Проміжні вибори народного депутата в Севастополі пов’язані з призначенням міністром оборони Павла Лебедєва, обраного в цьому окрузі.

Станом на 12:00 явка виборців склала 10,76 %.