Спільна міжнародна слідча комісія має у своєму розпорядженні докази, які дають змогу притягнути до відповідальності певних осіб, причетних до збиття 17 липня 2014 року над Донбасом малайзійського авіалайнера. Про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомив заступник начальника Головного слідчого управління СБУ Віталій Маяков.
“Докази, які дають можливість притягнути до відповідальності певних осіб, зібрані, а питання кваліфікації злочинних дій буде остаточно вирішено спільною слідчою групою”, – сказав Маяков.
Він зазначив, що певна кількість винних у цьому злочині людей перебуває на окупованій території Донецької та Луганської областей, друга частина – на «території сусідньої держави» (Росії).
За словами представника СБУ, на сьогодні достеменно встановлено, звідки завозився ракетний комплекс, кому він належав, з якого місця проводився пуск ракети і яким маршрутом і куди було виведено цей ЗРК.
Також Маяков повідомив, що у ході слідства міжнародною групою було досліджено як докази 5 млрд інтернет-повідомлень, проаналізовано понад 1,5 млн телефонних розмов, які здійснювалися до, під час і після збиття малайзійського “Боїнга” на певних територіях.
Відповідаючи на одне із запитань, Маяков зазначив, що українській стороні з боку іноземних партнерів ще не передано кінцеві результати підготовленої доповіді, появу якої днями анонсували іноземні ЗМІ.
Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.
Як відомо, у січні організація журналістських розслідувань CORRECT! V оприлюднила результати власного розслідування, в якому повідомлялося, що літак "Малайзійських авіаліній" збили з російської установки "Бук", яку могли привезти з міста Курськ (РФ).
Представники Малайзії за підтримки Нідерландів та інших держав представили проект резолюції Ради безпеки ООН про проведення міжнародного трибуналу у справі збитого «Боїнга». Проти його скликання виступає Росія, що володіє правом вето в Радбезі.
Сім'ї пасажирів малайзійського літака «Боїнг-777», збитого на сході України влітку минулого року, подали позов до колишнього «міністра оборони» так званої «Донецької народної республіки» Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) з вимогою компенсації.