Як зазначає німецьке видання Die Zeit, такий крок Ассада є реакцією на міжнародні санкції, які нещодавно прийняли проти керівництва Сирії як ЄС та США, так і інші країни світу.
Першочергово під амністію потраплять члени «Мусульманського братства» та кількох інших політичних організацій. Водночас, згідно з сирійським виданням SANA перелік злочинів, засуджених за якими буде звільнено, не передбачає звільнення усіх протестувальників проти диктатури Башара Асада.
За даними видання Der Spiegel з березня 2011 року під час масових протесті проти сирійської влади було заарештовано більше 10 тис осіб.
«Однією з причин не звільнення демонстрантів є їх не приналежність до конкретних політичних організацій», – додає видання Die Zeit.
Водночас активісти за права людини вважають, що амністія для політв’язнів не матиме значного резонансу та не зробить великої різниці для існуючої ситуації.
«Звільнення осіб із тюрем є одномоментною дією, яка не призводить до структурних змін», – зазначив професор центру вивчення питань Близького Сходу Університету Оклахоми Джошуа Ландіс.
Як повідомлялось, від початку масових протестів проти авторитарної влади президента Сирії в країні загинули понад 350 людей, із них понад 120 протягом кількох днів у квітні.