Три етапи санкцій, які міжнародна спільнота ввела проти РФ через сприяння та участь у військовій агресії на Донбасі, істотно вплинули на російську економіку.
Серед країн, які, починаючи з 6 березня 2014 року економічно та політично боряться з країною-агресором, санкції ввели, зокрема, США, Канада, Японія, Норвегія, Швейцарія, Австралія, Нова Зеландія, члени Євросоюзу та Китай, більшість кредитних організацій якого відмовляються проводити операції з російськими банками.
Збитки, яких зазнала російська економіка, оцінюють у 98 мільярдів євро: 23 мільярди у 2014 році та 75 мільярдів – у 2015.
Відомо, що за час дії міжнародних обмежень, капіталізація фондового ринку Росії впала з 766 мільярдів до 498 мільярдів доларів, а курс рубля впав удвічі.
Нагадаємо, російська економіка зазнала удару трьох етапів санкцій. З 6 березня 2014 року був призупинений переговорний процес між Євросоюзом та Росією про пом'якшення візового режиму. Крім того, РФ було формально виключено зі списку так званого "міжнародного клубу" G8.
З 17 березня 2014 року для низки російських політиків та чиновників був обмежений в'їзд до країн, що ввели санкції. Крім того, певні обмеження були накладені на державні компанії Росії.
З 16 липня 2014 року санкційна політика торкнулася ключових секторів економіки РФ: газових та нафтових компаній, компаній з виготовлення військової та автомобільної техніки тощо.
Крім того, 2 вересня 2015 року стало відомо, що уряд Сполучених Штатів Америки запровадив санкції проти п'яти компаній РФ через порушення законів США про нерозповсюдження інформації щодо КНДР, Сирії та Ірану.