Міжнародні правозахисники закликають Раду не ухвалювати гомофобський законопроект

19 Жовтня 2011, 08:28

Про це й деться у статті "Рада не теряет ориентацию" у газеті "Коммерсант-Украина".

Автори відповідного законопроекту пропонують внести зміни до низки законів, заборонивши на телебаченні, в друкованій пресі та в книгах пропаганду гомосексуалізму нарівні з вже існуючими заборонами на пропаганду фашизму, алкоголізму, насильства і наркотиків.

В Human Rights Watch цю ініціативу розцінили як гомофобську.

У листі до парламентарів директор з адвокатської діяльності із захисту прав сексуальних меншин Human Rights Watch Борис Дітріх відзначив, що ухвалення закону призведе до незаконної цензури інформації, що стосується гомосексуальності.

"Той, хто підтримує цей законопроект, швидше прирікає українців на невігластво, чим захищає від будь-якої шкоди", – заявив Дітріх.

"Якщо парламент збирається схвалити цей дискримінаційний законопроект, Україна ізолює себе від інших країн-членів Ради Європи. Кращий спосіб захисту українців полягає в повазі до їхніх прав, а не в цензурі", – зазначив він.

Дітріх також нагадав, що в 1997 році Україна підписала Європейську конвенцію про захист прав людини, яка забороняє дискримінацію і захищає свободу слова.

Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються прав дітей на безпечний інформаційний простір" був зареєстрований в Раді 20 червня. Він розроблений шістьма народними депутатами – представниками правлячої коаліції і опозиції.

Автори пропонують внести зміни до законів "Про захист суспільної моралі", "Про друковані засоби масової інформації", "Про телебачення і радіомовлення", "Про видавничу справу".

Зазначимо також, що Верховна Рада має намір зобов'язати інтернет-провайдерів обмежувати вільний доступ до веб-сайтів або їхніх частин, визначених Нацкомісією з моралі як еротичні.