Міжнародні гідрографічні організації вилучили карти РФ на води України з каталогів

6 Листопада 2019, 14:15

Міжнародні гідрографічні організації PRIMAR (Норвегія) та IC-ENC (Велика Британія) вилучили російські навігаційні карти на води України зі своїх каталогів. Про це повідомили на сайті Міністерства інфраструктури України. 

 

"Російська Федерація незаконно реалізовувала морські електронні навігаційні карти (ЕНК) на територію України, чим створювала загрозу мореплавству в Чорному та Азовському морях. Російські карти на територію України розпочали виробляти та реалізовувати на міжнародному ринку ще в 2008 – 2012 роках. Ситуація загострилась після анексії Криму", – йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що організації повинні були вилучити карти для виконання резолюції Генасамблеї ООН.

 

"Ми вдячні міжнародному співтовариству за  підтримку України. Анексія Криму, незаконне будівництво та експлуатація мосту у Керченській протоці – ці дії Російської Федерації не тільки порушують суверенітет та територіальну цілісність України, а й створюють загрози у забезпеченні безпеки  судноплавства в Азовському і Чорному морях", – зазначив міністр інфраструктури Владислав Криклій. 

 

Нагадаємо, у липні посольство Російської Федерації у Лондоні опублікувало у соцмережі карту, на якому Крим позначений як територія України.