Так, у січні цього року Світовий банк (СБ) погіршив прогноз зростання української економіки у 2013 році з 3,8% до 2,2%. Вже у квітні СБ знову знизив прогнозовані показники зростання ВВП України з 3,5% до 1%.
"Загальний прогноз залишається складним: джерелом занепокоєння є високий дефіцит бюджету, постійний дефіцит рахунку поточних операцій, високий зовнішній борг, валюта та її де-факто прив'язка до долара і зниження валютних резервів. Реформи, які можуть випливати з поточних обговорень з ЄС/МВФ та Росією стануть важливими визначальними факторами подальшого зростання", – йшлося у червневому звіті експертів банку.
Втім, у жовтні СБ знову переглянув прогнози макроекономічних показників України і знизив прогноз росту ВВП до нуля. Як пояснила економіст Світового банку Анастасія Головач, зростання ВВП відновиться в другому півріччі за рахунок бази порівняння і гарного урожаю, але цього зростання буде недостатньо для того, щоб перекрити спад першого півріччя, тому зростання ВВП буде 0%.
Експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) у квітні також спрогнозували нульове зростання ВВП України за підсумками 2013 року, тоді як у жовтні 2012 року прогнози МВФ на цей рік становили з 3,5%. Показник інфляції, за прогнозами фонду, може скласти близько 0,5%.
Згодом в огляді World Economic Outlook, оприлюдненому МВФ, йшлося про те, що з нульовим зростанням економіки Україна стала аутсайдером, як серед країн СНД, так і в регіоні Східної Європи: гірше прогноз лише для Хорватії (-0,2%), а нульове зростання очікується в Угорщині; найвищі темпи зростання ВВП в регіоні очікуються в Киргизії (7,4%) і Грузії (6%).
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) двічі цього року погіршував свій прогноз розвитку української економіки – до 0,5%. ЄБРР вважає, що ризиками для стабільного розвитку української економіки залишаються проблемні банківські кредити і значна доларизація фінансового сектора.
Наразі найбільш втішні прогнози оприлюднює служба кредитних рейтингів Standard & Poor's, яка у травні прогнозувала зростання ВВП України цього року на рівні 1%. Хоча S&P також знизив свій прогноз з 2,5% (оприлюдненому у грудні).
Та попри всі негативні прогнози та реальне падіння економічних показників представники влади продовжують демонструвати втішну статистику. Так, прем’єр-міністр Микола Азаров запевняв, що ріст ВВП за підсумками року складе близько 3%.
За даними Державної служби статистики, за підсумками першого кварталу цього року рівень ВВП знизився до 1,3%, проте потім поліпшив показник до 1,1%. А за підсумками другого кварталу ВВП, за офіційною статистикою, знизився на 1,1% порівняно з другим кварталом 2012 року.
Стосовно інфляції, то періодично Держстат повідомляє про нульові показники за підсумками місяця.