Міжнародні експерти радять Азарову «зціпити зуби»

4 Жовтня 2011, 11:27

У своєму звіті для інвесторів в Україну банк Phoenix Capital написав: «Лідери уряду явно стурбовані фінансами цієї зими, зокрема, платіжним балансом. Кілька тенденцій створюють потенційні загрози для української економіки та стабільності гривні, включаючи зниження експорту, різке падіння прямих інвестицій ($3,3 млрд в серпні 2011 року), зростання  попиту на газ, необхідність виплат по зовнішньому боргу та непогашена заборгованість (за комунальні послуги $1,3 млрд тільки в серпні 2011 року) та скорочення ринків капіталу, котрі обмежують варіанти дій для уряду».

Разом з тим, за ситуації наближення парламентських виборів та за зменшення рейтингу правлячої партії, уряд поки що не може наважитися на рішучі заходи зі збільшення цін на газ. Все ж, наразі кредит МФВ для України є життєвоважливим для амортизації удару від економічної кризи, пролонгації зовнішнього боргу, покриття прогалин в бюджеті та захисту національної валюти.

За такої ситуації, як пише The Financial Times, уряд повинен або добитися нижчих цін на газ у переговорах з Москвою, або «зціпивши зуби» підняти ціни на газ для споживачів, виконавши таким чином вимогу МВФ для отримання кредиту

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд (МВФ) заявляє, що Україні, щоб отримати наступний транш кредиту, у будь-якому випадку доведеться підвищувати тарифи на газ для населення.