Міжнародні донори вирішили виділити ще майже 90 млн євро на чорнобильські проекти

25 Квітня 2016, 18:24

Міжнародні донори на конференції зі збору коштів на рахунок ядерної безпеки в Києві в понеділок ухвалили рішення про додаткові внески на реалізацію чорнобильських проектів на загальну суму 87,5 млн євро. Про це повідомив журналістам посол Японії в Україні Шигекі Сумі.

"Сьогодні країни G7 анонсували, що вони зроблять додатковий внесок на суму близько 45 млн євро, ще 2,5 млн планують виділити інші донори. ЄБРР підтримує рекомендацію про виділення ще 40 млн євро з ресурсів банку", – сказав посол Японії.

Як зазначив віце-прем'єр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Україна на конференції донорів заявила про своє рішення зробити зі свого боку додатковий внесок на 1,4 млн євро.

Зібрані кошти будуть спрямовані на завершення будівництва нового безпечного конфайнмента (НБК) та сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2).

Нагадаємо, у липні 2015 року за підсумками зустрічі міжнародних донорів стало відомо, що Україна отримає 100 мільйонів євро, яких не вистачає на добудову об'єкта «Укриття» на Чорнобильській АЕС. 

Раніше повідомлялося, що Німеччина додатково виділить Україні €19 млн для укриття на ЧАЕС, крім того США пообіцяли ще $10 млн на екологічну безпеку Чорнобиля.