Міжнародна та Європейська федерації журналістів закликали РФ звільнити Сущенка

30 Вересня 2017, 12:59

Міжнародна та Європейська федерації журналістів закликали РФ до звільнення українського журналіста Романа Сущенка у річницю його незаконного арешту. Про це повідомляється на сайті Європейської федерації журналістів.

"Один рік утримання під вартою Романа є образою свободи засобів масової інформації. Ми настійно закликаємо владу негайно звільнити пана Сущенка", – заявив президент МФЖ Ентоні Белленгер.

Також Могенс Блічер Б'єррегорд, журналіст з Європейської федерації, закликав до звільнення українця, підкресливши, що звинувачення проти Сущенка є сфабрикованими.

"Ми вважаємо, що звинувачення проти Романа повністю сфабриковані заради того, щоб змусити замовчати його критичну думку. Влада (РФ – ред.) повинна негайно звільнити його", – наголосив він.

Організації таким чином підтримали вимогу своїх філій – Національного союзу журналістів України (НСЖУ), Незалежної медіа-профспілки України і Російського союзу журналістів – про негайне звільнення Сущенка та засудження звинувачень проти нього.

Раніше працівники центру моніторингу свободи преси Асоціації польських журналістів (SDP) висловили протест Росії щодо продовження арешту українському журналісту Роману Сущенку. 

Як повідомлялось, Московський міський суд продовжив строк тримання під вартою Сущенка до 30 листопада.

Роман Сущенко – паризький кореспондент українського інформаційного агентства "Укрінформ", прибув до Росії у приватних справах, перебуваючи у відпустці. Члени Громадської спостережної комісії Москви виявили його 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ.

98