Міжнародна спільнота недостатньо відстоює права кримських татар – Конгрес українців Канади

20 Травня 2018, 12:50

Президент Конгресу українців Канади (КУК) Павло Грод заявив, що міжнародна спільнота має недостатньо активну позицію щодо обстоювання прав кримських татар. Про це повідомляє Укрінформ. 

 

"Ми пам’ятаємо не лише те, що 74 роки тому відбувся геноцид кримськотатарського народу, але й те, що сьогодні цей геноцид, на жаль, триває. Однак світ забув про це або просто мовчить", – заявив Грод. 

 

За його словами, що українська діаспора Канади поділяє позицію, що боротьба за Крим є невід’ємною складовою у відстоюванні незалежності України.

 

"І українська, і кримськотатарська громади Канади переконані, що боротьба за Крим та кримських татар є одночасно й боротьбою за незалежність України. Це дуже принципово для нас", –  зазначив Грод.

 

Нагадаємо, 18 травня в Україні вшановують як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня 1944 року сталінський режим розпочав масову депортацію із Криму близько 200 тисяч корінних мешканців. Майже половина кримських татар загинула в дорозі чи на місцях вигнання. В Україні ця депортація визнана геноцидом.