«Ми приголомшені цим кричущим прикладом цензури критичної журналістики. Відносно скромний розмір штрафу не може приховати рівня загрози та брутальних наслідків цієї останньої атаки на незалежну журналістику в провідному агентства країни»,- сказав Джім Бомбела, президент Міжнародної федерації журналістів.
Заява також нагадує, що подібні обмеження трудових прав спровокували журналістську революцію в 2004 проти цензури в новинах.
«Не має значення отримував директор УНІАН Вадим Осадчий інструкції щодо цензури журналістів, чи він добровільно вдався до політики потурання президенту. Атмосфера страху і цензури, яка швидко поширюється по всіх засобах масової інформації України повинна закінчитися. Влада робить серйозну помилку, якщо вона думає, що Україні журналісти можуть бути поставлені під контроль», – сказав Арне Кьоніг, президент Європейської федерації журналістів.
Нагадаємо, згідно із оприлюдненою минулого тижня заявою шести редакторів сайту УНІАН, їх керівництво дало інструкції, які забороняють публікацію імені Януковича в будь-якому негативному контексті. Через публікації новини «На Банковій пікет: Януковичу принесли черевик з ялинкою» редактори сайту були оштрафовані на 200 гривнень.
Раніше відділення МФЖ Незалежна медіа-профспілка України засудила цей акт як грубе порушення трудового законодавства. Відповідно до Кодексу законів про працю, дисциплінарні покарання обмежені доганою або звільненням працівників. Фінансові ж санкції є прямим порушенням закону і зловживання владою.
Читайте також: Суб’єктивний погляд на об’єктивність керівників УНІАН
У травні трудовий колектив УНІАН перший раз заявив про випадки цензури, які допустило нове керівництво – новопризначений шеф-редактор Михайло Ганницький, та вимагав повернення головного редактора Олександра Харченка, якого перемістили на посаду головного редактора веб-сайту агенції.