У вівторок, 1 серпня, між Україною та Канадою почала діяти зона вільної торгівлі. Про це пише Німецька хвиля.
Без мита українські виробники зможуть експортувати в Канаду перероблену сільськогосподарську продукцію, товари харчової, легкої, хімічної, нафтової та машинобудівної промисловості. Однак експорт деяких товарів буде безмитним лише в межах встановлених квот. Зокрема, це стосується аграрної продукції – пшениці, ячменю, яєць, яловичини, свинини.
У свою чергу Україна зобов’язалась скасувати митні тарифи на 72 відсотків канадських товарів, зокрема, на рибу та морепродукти, зернові, арахіс, соки, мінеральну воду. На частину товарів з Канади мита скасовуватимуться не одночасно, а з використанням перехідних періодів у три з половиною та сім років. Цукор українська сторона виключила з режиму вільної торгівлі, а на імпорт мороженої свинини, субпродуктів та канадське сало встановила квоти.
У міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) прогнозують, що в короткостроковій перспективі зиск від угоди про ЗВТ з Канадою отримають українські виробники соняшникової олії, кондитерських виробів, алкогольних напоїв та пива, соків, одягу, кераміки, українські металургійні та хімічні комбінати.
За даними дослідження проекту CUTIS, для малого та середнього бізнесу України найбільш перспективними на канадському ринку є п’ять основних секторів: ІТ-продукція, одяг, взуття, меблі, шоколад і кондитерські вироби. В цих галузях є попит на продукцію українського виробництва
Разом з тим, урядовці порахували, що скасування українського мита на канадські товари призведе до втрат для держбюджету на 1,2 мільйона доларів у перший рік дії угоди, проте очікують, що згодом це компенсується за рахунок збільшення іноземних інвестицій. За прогнозами уряду, завдяки лібералізації торгівлі з Канадою Україна може отримати 3,5 відсотка приросту експорту. В українському уряді сподіваються, що завдяки цій зоні вільної торгівлі в Україні щорічно створюватимуть до 600 нових робочих місць.
За даними МЕРТ, у 2016 році обсяги торгівлі товарами та послугами між Україною і Канадою становили 372 мільйонів доларів США. Частка Канади у зовнішньоторговельному обігу України склала менше одного відсотка, у тому числі 0,08 відсотка становив експорт до Канади, та 0,55 відсотка – імпорт. Минулого року найбільше українські виробники експортували до Канади частини до залізничного рухомого складу, дубильні екстракти, чорні метали, деревину, дитячі іграшки, молочні продукти. Канадський бізнес імпортував до України вугілля, рибу, фармацевтичну продукцію, устаткування.
Нагадаємо, 14 березня Верховна Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Відповідне рішення за основу та в цілому підтримали 272 нардепи.
Як повідомлялося, 11 липня 2016 року під час візиту прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо в Україну було підписано угоду про створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою. 8 березня 2017 року Верхня палата федерального парламенту Канади підтримала ратифікацію Угоди у другому читанні більшістю голосів.