Мюнхенська конференція не виправдала надій міжнародної спільноти

5 Лютого 2012, 16:40

Першочергово, політики та експерти розкритикували Росію і Китай за накладення вето на резолюцію в Раді безпеки ООН.

Однак, надії, покладені на Мюнхенську конференцію, не виправдалися. Зокрема, главі МЗС РФ Сергію Лаврову і держсекретареві США Хіларі Клінтон не вдалося домовитися щодо питання сирійської резолюції.

«Політично на Мюнхенській конференції з безпеки у вихідні нічого не просунулося. Переговори Лаврова і Клінтон результату не дали, що стало поразкою Мюнхенській конференції», – повідомляє агенство DРА.

Це ж стосується і дискусії з питання протиракетної оборони в Європі, яка теж залишилася на рівні обміну думками.

Анонсований керівником конференції Вольфганг Ішингер «компроміс щодо ПРО» виявився експертними пропозиціями про необхідність розширення співпраці Росії, НАТО і США у цій сфері, та необхідності обміну технічними даними. Учасники заходу ці пропозиції привітали.

Частину конференції її учасники присвятили обговоренню проблем кібербезпеки.

За словами керівника Лабораторії Касперського, яка розробляє антивірусні комп'ютерні програми, Євгенія Касперського, прорахувати можливі збитки від війни, яку будуть вести за допомогою комп'ютерних технологій, неможливо.

«Неможливо тому, що ми не знаємо, наскільки ми залежимо від інформаційних технологій, як сильно вони увійшли в наше повсякденне життя», – сказав він.

За його словами, така війна може особливо позначитися на країнах, що розвиваються.

«Вони залежніші від комп'ютерних технологій і мереж, ніж інші країни. Зброю, яку можуть використовувати у такій війні, відносно легко створюється і застосовується», – впевнений Касперський.

Екс-глава ЦРУ Майкл Хайден нагадав про феномен Stuxnet. Влітку 2010 року комп'ютерний черв'як Stuxnet атакував кілька ядерних об'єктів на території Ірану.

За неофіційними даними, в результаті атаки з ладу було виведено важливе обладнання. Також минулої осені невідомі хакери атакували один з американських водоканалів, що призвело до виходу з ладу одного з водяних насосів.

«З тих пір так, як раніше, вже не буде», – упевнений Хайден.

За його словами, як реагувати в таких випадках, невідомо.

«На це поки немає хороших відповідей», – сказав він.

Мюнхенська конференція заснована в 1962 році. Вона є відомим представницьким форумом, який щорічно збирає глав держав та керівників урядів, парламентаріїв, відомих політиків, науковців та експертів для обговорення нагальних міжнародних проблем у воєнно-політичній і безпековій сферах.

Порядок денний конференції включає актуальні питання з протидії міжнародному тероризму, реформування ООН і НАТО, врегулюванню ситуації в гарячих точках, зміцнення регіональної та глобальної безпеки.