Мітингувальники під НБУ зізналися, що їм платять за акцію – ОБСЄ

16 Листопада 2016, 08:14

Спостерігачі ОБСЄ поспілкувалися з учасниками мітингів під Нацбанком, які пройшли 15 листопада, двоє учасників протесту повідомили, що їм пообіцяли винагороду в сумі, еквівалентній 10 доларам. Про це йдеться в звіті місії ОБСЄ.

"У Києві члени Місії спостерігали за масовим зібранням поруч з будівлею Національного банку України, яке було організовано політичною партією "За життя". Близько 1200 людей (70% з яких – жінки похилого віку) слухали мовця, який звинувачував банк в корупції… Два демонстранти порізно розповіли спостерігачам, що за участь у демонстрації їм заплатять суму, що дорівнює в еквіваленті 10 доларів", – йдеться в звіті.

Також зазначається, що члени Місії бачили, що на краю натовпу стояли приблизно 20-30 молодих чоловіків у цивільному одязі. Вони зупиняли людей, які намагалися покинути демонстрацію.

"Ці молодики також зупинили спостерігачів, заявивши, що вони є членами "групи швидкого реагування" політичної партії "За життя", – додали в ОБСЄ.

Як повідомлялося, в центі Києва 15 листопада відбулися кілька мітингів, які заблокували автомобільний рух на прилеглих вулицях. Частина людей зібралися біля будівлі Нацбанку, вимагаючи відставки Валерії Гонтаревої. Раніше у соцмережах опублікували оголошення про участь у проплачених мітингах у Києві протягом 15-17 листопада, за які пропонували по 130-150 грн.