Місцеві вибори. Запоріжжя: боротьба за заводські голоси

Політика
31 Серпня 2020, 17:24

За даними Шостого муніципального опитування групи «Рейтинг» на початку року 50% містян схвалюють дії чинного мера, а третина готова проголосувати за очолювану ним партію. Водночас, як показали торішні вибори в парламент, у місті суттєва підтримка президентентської «Слуги народу» і  «Опозиційної платформи «За життя». Боротьба за перемогу на прийдешніх місцевих виборах точитиметься між цими трьома центрами впливу. Решта проєктів претендують хіба що на потрапляння до міськради.

 

Читайте також: Харків між Керенесом і Кернесом

 

Не дивлячись на всі корумповані схеми, скандали, зв'язок з Рінатом Ахметовим, Буряк за час своєї каденції заслужив «народне визнання» і йтиме на вибори з власною політсилою. 29 січня на сесії міської ради він закликав депутатів об'єднатися в міжфракційну групу, яка й складе кістяк майбутньої команди. Мер міста вже має зареєстровану політичну силу – «Політичну партію Володимира Буряка «Єднання». 7 травня Буряк остаточно заявив, що йде з «Єднанням» на місцеві вибори. Наразі у деяких кандидадів від партії вже з’явилися білборди по місту, а борди з зображенням міського голови Запоріжжя розміщені навіть у Мелітополі – другому за величиною місті в області. Поки що про перемогу говорити все ж зарано, адже на мерське крісло багато охочих.

 

Партія «Слуга народу» довго не відкривала свої карти. Казали, що в мери піде Сергій Штепа (колишній весільний фотограф), який на виборах до Верховної Ради переміг директора «Мотор-Січі» Вячеслава Богуслаєва. Потім можливим кандидатом назвали коміка Руслана Ханумака. Кандидаткою могла стати і народний депутат Юлія Яцик. Проте ім'я кандидата від правлячої партії офіційно озвучили під час робочого візиту президента України в Запорізьку область, який відбувся в кінці серпня 2020 року. В цей день було офіційно представлено команду від правлячої партії та кандидата на посаду меру міста. Ним став – Віталій Тишечко – заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Віталія Боговіна. Імена членів президентської команди озвучив Михайло Федоров, міністр цифровий трансформації України, голова Запорізької обласної організації партії «слуг». Рівно за тиждень після візиту президента, на черговій сесії міської ради, кандидат у мери Віталій Тишечко виступив із заявою, що виходить із фракції «Нова політика» і балотуватиметься у мери міста від партії «Слуга народу».

 

Читайте також: Вибори на нейтральній передачі

 

Інші сили

Партія Петра Порошенка «Євросолідарність» може потрапити у міську раду, але навряд чи має шанси отримати велике представництво. Керівником фракції ЄС у Запорізькій міській раді є Олександр Константинов . Також він – генеральний директор гіпермаркету «Епіцентр» у Запоріжжі і може розраховувати на підтримку з боку власників мережі гіпермакетів.

 

Ще одне обличчя партії – Ігор Артюшенко, який був народним депутатом минулого скликання від БПП і є керівником партії Порошенко в Запорізькій області. Однак в нове скликання Верховної Ради він не потрапив – опинився у непрохідній частині списку партії.

 

Читайте також: Мер-бунтар і проблемне місто

 

Партія «Батьківщина» також має шанси потрапити у міські раду. На своїй сторінці у соціальній мережі лідер політсили  і депутат міської ради Віталій Рябцев активно представляє команду. Сам Рябцев неодноразово прямо протиставляв себе діючому меру і робив заяви, що на виборах буде боротися проти нього.

 

ОПЗЖ, місцевим головою якої є бізнесмен і народний депутат  Володимир Кальцев, судячи з усього, також розраховує на підтримку виборців. Його основна проблема полягає в великому антирейтингу. Зараз містяни ставляться до нього з недовірою насамперед через парк Яланського, на території якого Кальцев хотів побудувати великий торговий центр, але йому так і не дали це зробити. Проте вирубати дерева і залишити після себе пустир у центрі міста він встиг. Цьогоріч балотуватися в мери, швидше за все, буде не Володимир, а його молодший брат Сергій.

 

В цілому вже зараз можна стверджувати, що прихильність виборців передусім розділиться між «старим надійним» мером Буряком та його командою і так званими новими обличчями від правлячої партії «Слуга народу». Тут варто зауважити, що Запоріжжя – металургійне місто, де більшість населення складають робітники заводів. Володимир Буряк є виходцем із «Запоріжсталі», а кажучи інакше, «своїм хлопцем». Однак і Віталій Тишечко до 2017 року займав керуючу посаду на «Мотор-Січі». Можливо у цю боротьбу зможе втрутитися хтось з числа інших партій. 

 

Цілком очевидно, що назви партій у міськраді восени 2020 року істотно зміняться. Ані Опоблоку, ані «Нової політики», ані «Самопомочі», ані «Нашого краю», ані «УКРОПу» у складі більше не буде. Натомість імена депутатів, з великою вірогідністю, залишаться ті ж самі.