Денис Казанський член Тристоронньої контактної групи від представників Донецької області

Місцеві вибори у Слов’янську: холодний душ для ОПЗЖ

Політика
26 Листопада 2020, 18:28

Кандидати від ОПЗЖ програли вибори в ключових містах Півдня та Сходу України, де їм вдалося вийти до другого туру. В Одесі, Миколаєві та Слов'янську Донецької області з великим відривом перемогу здобули діючі міські голови. Такі результати стали черговим ударом як по міфу про проросійський південний схід, який старанно тиражують пропагандисти РФ, так і по твердженням щодо різкого зростання рейтингів партії ОПЗЖ, які озвучували підкуплені «експерти» з телеканалів Медведчука.

 

У Миколаєві кандидат від ОПЗЖ Владислав Чайка набрав на 20% менше чинного мера Олександра Сенкевича, який дотримується проукраїнських поглядів і є прихильником євроінтеграції. Це вже друга перемога Сенкевича на виборах Миколаївського міського голови. Минулого разу, у 2015 році він балотувався від партії «Самопоміч». Тепер Сенкевич приєднався до проекту «Пропозиція» Бориса Філатова. Команді мера, яка йшла до міської ради під цим брендом, також вдалося показати непоганий результат і набрати 23%.

 

Ще більш принизливої ​​поразки ОПЗЖ зазнала у Слов'янську. Там партія Бойка-Медведчука розраховувала отримати високий результат. На парламентських виборах в минулому році кандидат від цієї партії Юрій Солод впевнено виграв мажоритарний округ, і це вселяло партійним лідерам впевненість, що цього разу усе також пройде успішно. Ситуація спочатку складалася для ОПЗЖ вдало. Кандидат від цієї політсили Павло Придворов виграв перший тур виборів. Йому вдалося обійти чинного мера Вадима Ляха, а також колишню очільницю міста – одіозну Нелю Штепу, яка несподівано для себе до другого туру не пройшла. Проте, результат Штепи все одно виявився високим. І головною інтригою стало те, кого ж вона підтримає у другому турі перегонів.

 

Читайте також: Другий тур у Дніпрі: Філатов вдруге очолив місто

 

Вважалося, що підтримка Штепи буде вирішальною, і той кандидат, якого вона підтримає, в результаті і стане переможцем. Драматизму ситуації додавав той факт, що всю передвиборчу кампанію Неля Штепа відчайдушно сварила обох своїх опонентів, а також партію ОПЗЖ (сама Штепа балотувалася від «Партії миру та розвитку»). У своїй звичайній емоційній манері вона звинувачувала політиків з ОПЗЖ в тому, що вони обдурили жителів Слов'янська і не виконали ті обіцянки, які давали на парламентських виборах.

Придворов не просто програв чинному меру Вадиму Ляху, а програв розгромно, з великим відривом. Кандидату від ОПЗЖ не допомогла не тільки підтримка Штепи, але і підтримка лідерів партії – в тому числі Юрія Бойка, який особисто приїжджав за нього агітувати в Слов'янськ.

 

«Жодної своєї обіцянки, які вони давали жителям Слов'янська, вони не виконали. Ми з вами повірили їм. Допомогли на виборах до Верховної Ради, обравши депутатом Солода. Як ми на них сподівалися! Але, на жаль, після всього цього Бойко жодного разу не підняв від мене телефон. А Солод жодного разу після виборів не з'явився в місті. І я зрозуміла, що нас в черговий раз зрадили і обманули! – заявляла Неля Штепа в своєму відеозверненні до жителів Слов'янська перед першим туром виборів.

 

Кандидата в мери міста від ОПЗЖ Павла Придворова Штепа презирливо називала «Придворним» і стверджувала, що він не здатний керувати містом. Однак, за кілька днів до другого туру політикам з ОПЗЖ все ж вдалося знайти ключ до серця Штепи. І вона різко змінила тон. У своєму новому зверненні Штепа вже не ображала Придворова, а навпаки – закликала своїх виборців підтримати кандидата від ОПЗЖ.

 

Читайте також: Херсон: нардеп став міським головою і до чого тут динозаври

 

«Кожного дня ви задаєте мені питання: за кого ми будемо голосувати? Перед тим як відповісти вам, я задала це питання собі, і тепер знаю на нього відповідь. У другому турі виборів я проголосую за Павла Придворова і закликаю вас наслідувати мій приклад. Йому я вірю більше », – заявила Штепа в своєму черговому відеороліку.

 

Заклики Штепи одразу ж взялися транслювати телеканали, підконтрольні Віктору Медведчуку, які відправили до Слов'янська свої знімальні групи. Кілька днів перед виборами Штепа та Придворов всюди ходили по місту разом і робили спільні заяви. Здавалося, доля виборів вирішена. Однак, результат виявився для обох політиків неприємним холодним душем. Придворов не просто програв чинному меру Вадиму Ляху, а програв розгромно, з великим відривом. Кандидату від ОПЗЖ не допомогла не тільки підтримка Штепи, але і підтримка лідерів партії – в тому числі Юрія Бойка, який особисто приїжджав за нього агітувати в Слов'янськ. Для самої ж Нелі Штепи поразка Придворова виявилося вже другою поспіль. Схоже, в результаті всіх політичних кульбітів та суперечливих заяв її авторитет в місті серйозно похитнувся, і жителі Слов'янська втратили до неї довіру.

 

Читайте також: Блекджек по-полтавськи: сформуй свою коаліцію у міській раді

 

Цікаво, що в ході своєї передвиборної кампанії, Павло Придворов активно користувався проросійською риторикою – обіцяв відновити відносини з Росією і говорив про необхідність захисту російської мови. Однак, ці гасла, як бачимо, серце виборці вже не торкають.

 

Вадима Ляха, який виграв вибори міського голови вдруге поспіль, патріотом України назвати складно. Навесні 2014 він, будучи депутатом міської ради Слов'янська, співпрацював з російськими бойовиками Ігоря Гіркіна. І, на відміну від Штепи, не поніс за це ніякого покарання. Однак, на нинішніх виборах Лях ніяк не експлуатував проросійські гасла. І говорив лише про проблеми міста. Очевидно, це і дозволило йому здобути перемогу. Більшість жителів Слов'янська до спекуляцій на проросійських тезах поставилися негативно. Мабуть, пам'ять про події 2014 року ще свіжа.