Місце призначення — Україна: “Ось що буде, якщо в країні лише 16% вакцинованого населення від Covid-19”

Суспільство
29 Жовтня 2021, 19:40

Україна переживає сильний сплеск Covid-19 внаслідок чого Центри контролю та профілактики захворювань США (CDC) перемістили країну на четвертий рівень у своєму списку нерекомендованих країн для подорожей під час пандемії. Про це повідомляє Forbes.

Варто зазначити, що рівні ризику CDC подібні до результатів у гольфі: чим вище, тим гірше. Четвертий рівень означає, що ймовірність захворіти Covid-19 в Україні зараз "дуже високий", найвищий із чотирьох рівнів ризику CDC. CDC рекомендує уникати поїздок до всіх місць призначення цього рівня.

"Ось що буде, якщо в країні лише 16% вакцинованого населення від Covid-19 і люди щей купуватимуть підроблені сертифікати " – іронізує журналіст Forbes Брюс Ю. Лі.

На четвертому рівні Україна приєдналася до таких країн, як Австрія, Греція, Ізраїль, Таїланд та Велика Британія.

Щоб досягти цього рівня, треба щоб кількість зареєстрованих випадків Covid-19 на 100 000 жителів за останні 28 днів перевищувала 500. Останнім часом в Україні було більше випадків Covid-19 на день, ніж за весь час пандемії. В середньому і Україні зафіксовано понад 20 000 нових зареєстрованих випадків зараження коронавірусом Covid-19 та понад 500 смертей щодня. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), станом на 26 жовтня 64 936 українців померли за всю пандемію.

Читайте також: Провідні світові медіа пишуть про Україну. Приводів для гордості немає: згадують фейкові сертифікати вакцинації

Українська влада намагається боротися з цим сплеском. Школи закрили на два тижні, щоб стримати поширення важкого гострого респіраторного синдрому. Але їхня система охорони здоров’я також перевантажена.

Тривалою масштабною проблемою є низький рівень вакцинації від Covid-19. Як повідомила Юлія Дрозд для ABC News 23 жовтня, що український уряд насправді не запровадив вимоги щодо вакцинації нікого, окрім вчителів, державних службовців та тих, хто хоче подорожувати. Але навіть ці мінімальні вимоги породили "чорний ринок з продажу сертифікатів вакцинації від Covid". Люди купують підроблені сертифікати про вакцинацію від Covid-19 за ціну від 20 до 200 американських доларів за штуку.

В списку країн для подорожей CDC, які піднялися з 4 рівня до 3, є лише сім напрямків: Гватемала, Ліван, Лівія, Маврикій, Пуерто-Ріко, Сент-Мартін і Шрі-Ланка.

Читайте також: Дельта, Лямбда, Мю та інші. Як нинішні вакцини захищають від різних штамів SARS-CoV-2 і чи варто чекати нових версій

Варто зазначити, що пункт призначення переходить з рівня 4 до 3, якщо кількість зареєстрованих випадків Covid-19 на 100 000 жителів за останні 28 днів зменшиться з понад 500 до діапазону від 100 до 500. Рівень 3 означає, що ризик захворіти на Covid-19 «високий», а не «дуже високий». Звичайно, «високий» ризик Covid-19 все ще суттєвий.  Тим не менш він надає більшу гнучкість: вакциновані можуть подорожувати до таких місць за умов застосування інших запобіжних заходів, а невакцинованим слід уникати місць призначення 3 рівня.

"Існує ще одна постійна проблема, яка стосується таких місць, як Україна. – додає журналіст-  В країнах, де поширюється коронавірус Covid-19 і вакцинована лише частина населення велика ймовірність мутування вірусу і появи його нових варіантів.

читати ще

показати ще