- Місто без машин. Китай створює місто без автомобілів з нуля, вибудовуючи міський центр навколо житлового ядра, в якому вміщується 80 000 людей. Great City (Велике місто) повинно з'явитися в сільській місцевості за межами Ченду.
- Місто без викидів вуглецю. Найекологічніший у світі метрополис – без машин і хмарочосів – зараз будується в пустелі за межами Абу-Дабі.
- Місто-галявина. В основі концепції лежить поклоніння горам і воді в Китаї, тому концепт складається з масштабних багатофункціональних будівель з великою кількістю громадських місць, де люди можуть збиратися, спілкуватися і насолоджуватися природою.
- Зелене місто в пустелі. Baharash Architecture пропонує включити в Дубаї кращі практики в екологічному будівництві, зосередившись на громадських зв'язках і соціальній взаємодії на тлі зелених насаджень. Будова складається з 550 вілл, органічних ферм, навчальних закладів і 200 000 квадратних метрів сонячних панелей. Місто буде самостійно виробляти 50 відсотків необхідної енергії.
- Зелений Гетеборг майбутнього. Шведський Гетеборг може бути ще зеленішим, як вважає Kjellgren Kaminsky Architecture. Надщільна забудова зробить Гетеборг самодостатнім по частині енергії та їжі. На дахах розмістяться вітряні млини для вирощування їжі і сонячні батареї для вироблення електрики.
- Вертикальне місто. Мельбурн не розростається, а росте вгору і вниз. Нові повітряні і підземні шляхи відкривають місту зовсім нові перспективи.
- Місто пішоходів. Все місто Сан-Хуан в Пуерто-Ріко піддається трансформації на 1,5 мільярда доларів і перетворюється на місто для прогулянок з новою системою громадського транспорту. У межах міста заборонені автомобілі.
- Місто з центром комфорту. Проект OKRA перетворює серце міста в яскравий, зелений і доступний пішоходам, а не автомобілям центр. Зелені зони забезпечують тінь і укриття, пом'якшують жару, заохочуючи більш активний відпочинок. Нові зелені проспекти також забезпечують прохідність до всіх прилеглим районам.
- Плавуче місто . Архітектор Е. Кевін Шопфер представив новий плавуче місто на 30 000 жителів в безпосередній близькості від берега з житловою площею, підтримуючої сільське господарство і легку промисловість. 3-кілометровий в діаметрі комплекс складається з чотирьох кварталів у вигляді плаваючих модулів, з'єднаних між собою лінійною системою каналів. Здатний витримувати урагани і тайфуни, місто може бути при необхідності розширене.
- Тривимірне місто. Ідея належить конкурсу eVolo 2011 Skyscraper Competition і називається NeoTax. Будівлі, які ростуть вгору і далі. Організовані в горизонтальну і вертикальну сітки вулиць, будівлі засновані на модульній системі, де кожен модуль можна розглядати як окрему будівлю, поєднане з іншим на рівні землі.
- Місто з камінчиків. Вертикальне місто Шенчьжень в Китаї, зробление у вигляді Керні, або кам'яних пірамід. Завдання у створенні сприятливого міського середовища з нульовим рівнем викидів вуглецю і позитивною енергетикою, – говорить архітектор Вінсент Каллебо. У цьому проекті місто має жити за законами джунглів, бути високощільним і мати сади та городи, влаштованими прямо в житлових вежах. Кожна башта містить 20 засклених камінців, покритих сонячними батареями і вітряними турбінами.
- Місто, вільне від страху. Цей концепт створений для Now + When, австралійської виставки урбанізму в 2010 році, і фокусується на речах, які роблять люди, вільні від страху. Для цього в місті повинні будуватися такі вулиці і приміщення, які підкреслювали б взаємозв'язок і рух. Видимі зв'язки, що з'єднують різні будівлі і околиці на всіх рівнях міста, дозволили б городянам відчувати себе більш відкрито.
Міста майбутнього: 12 унікальних проектів
16 Травня 2014, 13:16