Міськрада Івано-Франківська хоче судитися з урядом через “червону” зону

31 Серпня 2020, 14:44

Міська рада Івано-Франківська має намір скасувати рішення Деркомісії щодо віднесення міста до "червоної" зони за рівнем поширення коронавірусу через суд. Про це заявив під час онлайн-трансляції у Facebook міський голова міста Руслан Марцінків.

 

Марцінків заявив, що за постановою Конституційного суду уряд ввів карантинні обмеження незаконно, оскільки не мав на це повноважень. Йдеться про рішення КСУ від 28 серпня. Тоді судді попередили владу, що рішення про запровадження карантину має ухвалювати виключно Верховна Рада. Але обмеження не скасували, оскільки положення уряду, щодо якого позивалися, вже втратило свою чинність.

 

Він розповів, що рішення КСУ дає підстави позиватися проти уряду. Позов хочуть подати до Окружного адмінсуду Києва. Зазначимо, що саме його керівництво правоохоронці нині підозрюють у спробі захопити судову владу в Україні.

 

«Це дає підстави Івано-Франківській міській раді звернутися з позовом до суду і скасувати постанову Кабінету міністрів, якою оголошена «червона зона»… Я вважаю, що треба діяти в законний спосіб», — зазначив міський голова.

 

Він вважає суб'єктивними критерії віднесення регіонів до певної зони. Зокрема, заповненість ліжок. Марцінків переконує, що в лікарнях Івано-Франківська перебувають зокрема хворі з Івано-Франківської та інших областей.

 

Нагадаємо, що 30 серпня в Україні зафіксовано 2141 новий випадок коронавірусної хвороби COVID-19.