Міська рада вирішила перейменувати Мукачеве

Акценти
31 Березня 2016, 13:00

Міська рада прийняла рішення про перейменування міста Мукачеве на Закарпатті в Мукачево. Про це повідомляє сайт міськради.

Таке рішення депутати ухвалили одноголосно.

"У зв’язку з існуючими розбіжностями між офіційною назвою міста та обліком на місцевому рівні, враховуючи протокол громадських слухань від 11.03.2016 року, враховуючи правову позицію Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування щодо вирішення питань найменування і перейменування населених пунктів, міські депутати на черговій сесії першим питанням прийняли рішення про перейменування міста Мукачеве Закарпатської області на Мукачево", – зазначили у міськраді.

Депутати запропонували порушити клопотання перед Закарпатською обласною радою щодо внесення подання до Верховної Ради України про перейменування міста Мукачеве Закарпатської області на Мукачево.

Нагадаємо, це закарпатське місто в Україні офіційно називається Мукачеве, і відповідно відміняється. Деяке розповсюдження в українській мові також має назва Мукачів. Самі жителі області здавна іменують місто Мукачево, хоча багато мовознавців вважають це русизмом.

90