Заступниками голови місії були обрані Мікаель Галер від Європейських народників, Ребекка Хармс від партії зелених та Хуан Фернандо Лопез Агілар від соціалістів.
"Я думаю, що на даному етапі найважливіше з точки зору європейських спостерігачів бути 100% незалежними від впливу і симпатій до політичних сил, які беруть участь у виборах", – запевнив Коваль.
Водночас він наголосив, що всі фактори, у тому числі й ув’язнення Юлії Тимошенко, будуть враховані під час оцінки передвиборчої кампанії.
Він також підкреслив об'єктивність спостережної місії. "Я думаю, що попередній досвід спостережних місій парламенту показує однозначно, що ми можемо бути неупередженими спостерігачами виборчого процесу в Україні, незалежно від наших політичних симпатій. Ми, як спостерігачі, будемо спостерігати за виборчим процесом як представники Європейського парламенту, а не як представники політичних сил", – заявив депутат.
Читайте також інтерв'ю з європарламентарем Павлом Ковалем
Варто зазначити, що за пост голови місії боролися представники консервативної та народної партій. Фахівці вважають, що якби головою був обраний голова парламентського комітету з питань закордонних справ Ельмар Брок, депутат від народників, то вся місія була б від початку політизованою. Однак після програшу він заявив про намір робити офіційні коментарі про українські вибори, використовуючи свою посаду.
Читайте також інтерв'ю з європарламентарем Ельмаром Броком
Представники Європарламенту спостерігатимуть за виборами у Львові, Донецьку та Дніпропетровську.
Як відомо, Європарламент має направити в Україну 15 спостерігачів.