Місія України при ООН розтлумачила по пунктах причину голосування за резолюцію щодо Ізраїлю

26 Грудня 2016, 10:00

Постійне представництво України при ООН розтлумачило по пунктах причину голосування у Раді Безпеки за резолюцію, що засуджувала поширення ізраїльських поселень на окупованих територія, йдеться у повідомленні в Facebook.

"Пошук вирішення конфлікту перебуває сьогодні чи не в найглибшій кризі за всю його історію. Відсутність перспектив реанімації мирного процесу між Ізраїлем і Палестиною чи не щодня виливається в загострення безпекової ситуації в Ізраїлі та на західному березі річки Йордан. На цьому фоні небувала поселенська активність Ізраїлю на палестинських територіях навряд чи допомагає приборкати насильство", – пояснили в українській Місії.

На початку проект резолюції був набагато більш жорстким для Ізраїлю. Згодом він був серйозно доопрацьований і збалансований шляхом включенням до нього кількох пунктів, поінформували в постпредстві. Це й вимоги до органів безпеки Палестинської національної адміністрації (ПНА) вести активну боротьбу з тероризмом, і необхідність негайних кроків для попередження будь-яких насильницьких дій проти цивільного населення, й положення про важливість притягнення до відповідальності винних за терористичні акти, й деякі інші пункти.

Остаточний текст резолюції звівся до повтору положень багатьох вже схвалених документів Радбезу ООН. "Не новим є заклик до Ізраїлю припинити поселенську діяльність як необхідну умову для врегулювання конфлікту з Палестиною на основі принципу співіснування двох держав. До всіх сторін (неодмінно й палестинської!) міститься заклик до реалізації колективних зусиль в інтересах досягнення миру й безпеки в рамках близькосхідного мирного процесу", – наголошується в повідомленні.

Тому будь-яке голосування України, окрім як "за" резолюцію із закликом до припинення незаконної діяльності на територіях, що, відповідно до міжнародного права, мають статус окупованих, "жодним чином не стикувалося з нашою боротьбою на дипломатичному (а у випадку з Донбасом – і бойовому) фронті проти тимчасової окупації російським агресором Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей".

Зло окупації – це саме те, проти чого Україна відчайдушно бореться вже два роки на всіх міжнародних майданчиках, підкреслили в Місії. Це те, за що Україна "безкомпромісно критикує інші держави, які намагаються зайняти половинчасту позицію у відповідь на триваючу російську агресію".

Існують принципові державницькі питання, позиція щодо яких не може і не має змінюватися залежно від політичної кон’юнктури. Є національні інтереси України, які не завжди збігаються з інтересами партнерів, зокрема Ізраїлю. Від яких не можна ні "утриматися", ні, тим більше, проголосувати проти, зауважили в українському дипломатичному представництві.

"Переконані, що взаємна повага до позицій один одного, вміння слухати й чути свого співрозмовника, високий рівень політичного діалогу між нашими державами залишатимуться фундаментом співпраці між Україною та Ізраїлем у рамках ООН", – підсумували в Постійному представництві України при Організації.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН 23 грудня ухвалила резолюцію з вимогою до Ізраїлю припинити поселенську діяльність на палестинських територіях. Із 15 членів Ради Безпеки ООН 14, включно з Україною, проголосували за резолюцію, і лише США утрималися, але при цьому не скористалися своїм правом вето. Ізраїльська сторона досить негативно відреагувала на результати цього голосування.

Зокрема, Ізраїль має намір переглянути відносини з ООН після прийняття резолюції.

Крім того, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в суботу, 24 грудня, оголосив про скасування офіційного візиту свого українського колеги Володимира Гройсмана до Ізраїлю. Також він викликав послів країн-членів Радбезу ООН для пояснень.

Також Нетаньяху заборонив членам уряду відвідувати країни, які проголосували за антиізраїльську резолюцію в Раді безпеки ООН, а також заборонив зустрічатися з колегами із цих країн.