Місія висловлює занепокоєність у зв'язку з погіршенням ситуації у сфері прав людини.
«Арешти поранених в клініках, кілька випадків зникнення, тортури не можуть бути прийнятними ні за яких обставин. Винуватці цих злочинів мають бути притягнуті до відповідальності у терміновому порядку», – йдеться в заяві.
Місія підкреслює, що припинення такої практики є необхідною передумовою для зміцнення довіри між владою і суспільством.
Крім того, ЄС закликає опозицію дотримуватися мирного характеру протесту і дистанціюватися від тих, хто застосовує насильство для досягнення своїх цілей.
Керівники представництва ЄС також вітають недавні переговори між владою і опозицією.
«Ми закликаємо уряд виконати свої обіцянки і заяви, зроблені в контексті переговорів з опозицією. Переговори повинні продовжуватися», – йдеться у заяві.
Керівники місії ЄС також звернулися до всіх сторін вжити заходів, щоб скасувати весь пакет прийнятих 16 січня законів, що обмежують громадянські свободи.
Як повідомлялось, 26 січня президент Ради Європейського Союзу Герман ван Ромпей закликав усі сторони протистояння в Україні утриматися від насильства та наголосив, що обмеження фундаментальних свобод лише погіршить ситуацію в Україні.
Нагадаємо, видання ZN.UA оприлюднило інформацію від власних джерел в Адміністрації влада планує на позачерговій сесії парламенту 28 січня прийняти закон, що дозволить блокувати рахунки всіх юридичних осіб, які надають підтримку Майдану.
Законопроект підготував новий перший заступник голови АП Андрій Портнов разом з Мінфіном та Держфінмоніторингом.
25 січня міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив, що влада вважатиме екстремістами всіх протестувальників, які продовжуватимуть залишатися у захоплених адмінбудівлях Києва та на Майдані Незалежності.
16 січня регіонали з комуністами прийняли ряд законів, що суттєво обмежують громадянські права українців. Крім того, було прийнято скандальний законопроект про наклеп та законопроект про так званих "іноземних агентів".
Наступного дня президент Віктор Янукович підписав ці закони.