Місія ЄС дала оцінку процесу переатестації в українській поліції

8 Червня 2016, 14:12

Місія Євросоюзу дала схвальну оцінку процесу переатестації в Національні поліції України. Про це повідомив старший радник з питань спеціальної перевірки Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) Рафал Замжицький, передає прес-служба МВС.

Як зазначається, для удосконалення процесу та усунення недоліків переатестацію було на місяць припинено. Консультативна місія ЄС виступила в якості спостерігача цього процесу, привітавши досягнутий прогрес.

«Ми розуміємо, що наші партнери в Україні хочуть бачити миттєві результати. Але ми вже наголошували: цей процес потребує певного часу», – сказав Замжицкий.

За його словами, наразі процес вдосконалюється.

«Ми маємо відчуття, що члени комісії були відібрані з урахуванням досвіду й обізнаності щодо роботи поліції, політичної, економічної та кримінальної ситуації у відповідних регіонах. Ми і надалі підтримуватиме цей процес», – підкреслив старший радник КМЄС, додавши, що внесок міжнародних експертів в переатестацію підвищує довіру до цього процесу.

Наголошується, що КМЄС спостерігатиме за переатестацією поліцейських протягом найближчих місяців. 

Як повідомлялося, 6 червня активісти трьох громадських організацій заявили про вихід з процесу переатестації в поліції через дії керівництва МВС. Вони сказали, що контроль над процесом взяли представники МВС та «старої гвардії».

У міністерстві відповіли, що ніякого конфлікту між громадськістю та членами атестаційних комісій немає.

Глава МВС Арсен Аваков запевнив, що від поновлених судами неатестованих поліцейських позбудуться, проте не пояснив, яким чином.