Місія ENEMO зафіксувала більше порушень, ніж на попередніх виборах у Раду

29 Жовтня 2012, 00:27

“Ми спостерігали за виборами 2006 і 2007 років в Україні. Можна сказати, що на цих виборах порушень було більше”, – сказав він.

Новотни додав, що це може бути пов'язано зі змінами у виборчій системі. Він уточнив, що більше порушень було в одномандатних округах.

Серед найбільш серйозних порушень голова місії ENEMO назвав купівлю голосів, "каруселі", підвезення виборців на автобусах.

За його словами, також були проблеми з бюлетенями – на деяких виборчих дільницях давали один бюлетень замість двох, а на одній дільниці спостерігачі зафіксували штамп "вибув" навпроти ВО "Свобода". Крім того, на деяких дільницях було виявлено ручки з чорнилом, яке зникало.

Новотни зазначив, що в Києві десятки людей не змогли проголосувати, оскільки не знайшли себе в списках, хоча отримали запрошення на вибори.

За словами Новотни, місія підготувала два звіти про хід виборчої кампанії. Попередні висновки й рекомендації місія оприлюднить у понеділок.

Як повідомлялось, одразу після оголошення результатів екзит-полів прем’єр Микола Азаров поспішив привітати усіх з перемогою своєї партії і запевнив, що прозорість і чесність виборів визнає міжнародна спільнота